Strona głównaOGRÓDIle kosztuje domek drewniany dla dzieci?

Ile kosztuje domek drewniany dla dzieci?

Domek ogrodowy to idealne rozwiązanie dla każdego dziecka, niezależnie od płci. Niemalże każdy marzy o tajnej skrytce w ogrodzie, najlepiej w połączeniu ze zjeżdżalnią i innymi atrakcjami. Zabawy w domku na drzewie dostarczają mnóstwa radości, gdzie dziecko ma możliwość przeżycia niezapomnianych przygód. W tym artykule przybliżymy informację na temat tego, ile taki domek może kosztować.

Czy drewniany domek dla dzieci to dobry pomysł?

Zakup domku ogrodowego to świetny pomysł. Z jego pomocą można optycznie zagospodarować wolną przestrzeń na posesji, a dziecko będzie miało bezpieczny kącik do zabawy. Jest to także dobry sposób, na zachęcenie go do przebywania na świeżym powietrzu. Domek ogrodowy jest nie tylko, spełnieniem dziecięcych marzeń, ale i stanowi miejsce pozwalające na oddanie się rozmaitym aktywnościom. Świetną zabawą będzie aranżowanie wnętrz zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami. 

W sprzedaży znajduje się wiele gotowych domków, które można zamontować samodzielnie. Nie ma w tym niczego skomplikowanego. Producent zamieszcza dokładną instrukcję montażu, więc każdy sobie z tym poradzi we własnym zakresie. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że znalezienie wymarzonego domku jest niezwykle proste. Możemy zamówić go także w sklepie internetowym, a zostanie on dostarczony pod wskazany adres. Dodatkowo może być już w dużej mierze złożony, co stanowi dodatkowe ułatwienie. Poszczególne modele domków różnią się kształtem, rozmiarem, wyposażeniem. Jeśli konstrukcja zostanie odpowiednio zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych, to posłuży przez długi czas.

Czy warto zdecydować się na domek wykonany z drewna?

Domek dla dzieci drewniany sprawdza się idealnie w przydomowym ogrodzie. Wyróżnia się niezwykłą trwałością, oczywiście po uprzednim zakonserwowaniu go. Jeżeli powierzchnia drewna zostanie właściwie zabezpieczona, to można liczyć na ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Niektóre gatunki drewna są z natury odporne np. na działanie wilgoci. Warto zdecydować się na drewniany domek ze względu na to, że jest on przyjazny dla otoczenia. Naturalny surowiec wspaniale odnajduje się wśród ogrodowej roślinności, w tej kwestii zdecydowanie na korzyść drewna, przemawia ekologia. A także, można mówić o wysokich walorach użytkowych czy estetycznych. 

Korzystanie z drewnianego domku jest w pełni bezpieczne. Można liczyć na solidną, stabilną konstrukcję. Ryzyko przewrócenia się takiego domku jest niewielkie. Zaletą będzie również możliwość przemalowania go, zgodnie z bieżącymi preferencjami. Świetną zabawą będzie wspólne zaaranżowanie wnętrza, a nawet i udekorowanie domku z zewnątrz. Jednym z największych plusów, tego typu konstrukcji, jest możliwość jej rozbudowy. W przypadku konstrukcji drewnianych nie ma ograniczeń. Możliwe jest rozszerzenie obiektu o kolejne elementy. Jak wiadomo, potrzeby i preferencje dziecka zmieniają się wraz z upływem czasu, warto więc wobec tego wybrać drewniany domek ze względu na możliwość dodawania następnych modułów typu huśtawki, zjeżdżalnie, wieża i wiele więcej.

Podsumowując, warto wybrać domek drewniany ze względu na:

  •   wysoką trwałość,
  •   możliwość pomalowania na dowolny kolor,
  •   ekologię,
  •   bezpieczeństwo użytkowania,
  •   stabilną konstrukcję,
  •   duże możliwości aranżacyjne,
  •   możliwość rozbudowania.

Co brać pod uwagę przy wyborze domku ogrodowego?

Przy zakupie domku drewnianego należy mieć na uwadze jego wielkość, czy jest przestronny. Powinien zostać dopasowany do potrzeb dziecka, jego wieku i wzrostu. Jeden użytkownik nie potrzebuje domku o dużym metrażu. Większa konstrukcja będzie jednak wskazana w przypadku rodzeństwa. Kolejną kwestią jest solidność. Dziecięce zabawy nie mogą doprowadzić do tego, że dojdzie do uszkodzenia konstrukcji. Bezpieczeństwo to kwestia priorytetowa. Należy wobec tego postawić na domek ogrodowy wykonany z dobrej jakości materiałów. 

Konstrukcja ma być stabilna. Trzeba sprawdzić, czy powierzchnia jest wygładzona. Nie może być żadnych wystających drzazg. Domek ma być funkcjonalny, dostępne są modele do umieszczenia na gruncie lub na podwyższeniu. Łatwy i szybki montaż to kolejna zaleta. Istotne będzie również wyposażenie, dopasowane do potrzeb i preferencji dziecka. Świetnie sprawdzają się ślizgi, ścianki wspinaczkowe, drabinki, huśtawki. Domek może mieć balkon lub ganek, okna.

Domek drewniany dla dzieci – z jaką ceną trzeba się liczyć?

Każdego potencjalnego kupca interesuje oczywiście, ile kosztuje domek drewniany dla dzieci. Ceny są bardzo zróżnicowane i wpływa na nie wiele czynników. Koszt zakupów w dużej mierze zależy od typu konstrukcji, wielkości, dodatkowych elementów, opcjonalnego wyposażenia. Duży wpływ na ceny ma także jakość użytych materiałów. Najtańsze modele kosztują już nieco ponad 600 zł. Oczywiście bardziej rozbudowane domki mogą mieć ceny rzędu paru tysięcy złotych. Nie brakuje również jeszcze droższych modeli. Za domek z wieżą, zjeżdżalnią i huśtawkami trzeba będzie zapłacić prawie 10 000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read