Strona głównaARANŻACJEJak urządzić funkcjonalną kuchnię? 3 wskazówki!

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? 3 wskazówki!

Praktyczna kuchnia to cel, który wyznacza sobie każdy, kto jest w trakcie urządzania mieszkania bądź planuje remont. Przed dokonaniem zakupu konieczne jest, aby zaplanować każdy krok i poszukać inspiracji. Na co warto postawić, aby pomieszczenie kuchenne było nie tylko modne i ciekawe, ale również ergonomiczne? Prezentujemy kilka ważnych wskazówek!

Przede wszystkim układ

Jedną z podstawowych kwestii jest oszacowanie dostępnego miejsca i odpowiednie zagospodarowanie go. Najpopularniejsze układy zabudowy kuchennej to:

  • kształt litery L
  • rzędowy
  • dwurzędowy
  • kształt litery U
  • z wyspą.

Bez względu, na które rozwiązanie się zdecydujemy, należy pamiętać o zachowaniu tzn. trójkąta roboczego. Ta zasada pozwoli nam na korzystanie z kuchni w jak najbardziej ergonomiczny sposób. Na wierzchołkach przysłowiowego trójkąta powinny znaleźć się kuchenka, zlewozmywak i lodówka. Swobodny dostęp do tych trzech stref pozwoli na maksymalną wygodę podczas przygotowywania posiłków.

Pomysł na meble

Meble kuchenne będą nas wspierać każdego dnia podczas gotowania i jedzenia. Warto, aby każdy z nich był właściwie wybrany. Prócz zabudowy kuchennej, która powinna sięgać pod sam sufit, skupmy się na:

  • dopasowanym stole
  • wygodnych krzesłach
  • dodatkowych taboretach

Stół kuchenny jest miejscem, przy którym zasiadamy najczęściej do śniadania. Powinien pomieścić całą rodzinę. Jego uzupełniająca funkcja to blat roboczy w sytuacjach, kiedy nasza zabudowa kuchenna jest mniejsza. Wybór drewnianego stołu dodatkowo ociepli wizerunek całego pomieszczenia. Jeśli chodzi o krzesła, powinny charakteryzować się mocnym i wysokim podparciem. Popularne są komplety dostępne razem ze stołem. W sytuacji, kiedy odwiedzają nas regularnie goście, warto postawić na taborety kuchenne drewniane. Te niewielkie stołki łatwo schować w momencie, gdy nie są nam potrzebne. Kolejną zaletą mebli takich jak taborety kuchenne drewniane jest ich wytrzymałość i łatwość w czyszczeniu. Należy pamiętać, aby taborety kuchenne drewniane dobrać odpowiednio kolorystycznie do reszty mebli w kuchni.

Dodatki- co jest ważne?

Uzupełnienie całości wystroju kuchni o dodatki jest tak samo istotne, jak innych pomieszczeń. Sprawdzą się tu rolety w oknach, miękkie poduszki na krzesła i taborety kuchenne drewniane, małe kwiatki w doniczkach, które przyozdobią parapet oraz chłonne ściereczki kuchenne. Im więcej praktycznych elementów, tym lepiej. Zdecydujmy się na elektryczny młynek do przypraw, kolorowe podkładki pod gorące kubki oraz naczynie na świeże owoce.

Skrupulatne rozplanowanie kuchni pozwoli nam uniknąć wielu nieprzemyślanych wpadek. Zaoszczędzimy również czas i pieniądze. To bardzo ważne, aby decydować się na najlepsze materiały oraz dokładne wykończenie. Taka inwestycja zwróci się bardzo szybko w postaci możliwości długich lat korzystania z wybranych rozwiązań i surowców.

Artykuł powstał we współpracy z https://stolpluskrzesla.pl/c301-taborety-drewniane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read