Strona głównaPORADYJak wybrać drewnianą komodę na miarę potrzeb?

Jak wybrać drewnianą komodę na miarę potrzeb?

Komoda to mebel niezbędny w każdym domu. Może służyć do przechowywania przeróżnej zawartości, a wyposażony w wysuwane szuflady z uchwytami jest nie tylko funkcjonalna, ale i piękna. Trzeba pamiętać, iż mebel ten powinien pasować do ogólnego stylu pomieszczenia i zapewniać wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, jednocześnie nie przytłaczając przestrzeni. Jak znaleźć taką komodę? Zerknijmy na najważniejsze wskazówki!

  1. Jak znaleźć komodę o odpowiedniej wielkości?
  2. Na jakie funkcje komody zwrócić uwagę w szczególności?
  3. W jakim stylu komoda będzie najbardziej odpowiednia?

Różnorodność drewnianych komód na rynku to atut, ale i komplikacja. Którą wybrać i czym się kierować? Spójrzmy na najważniejsze czynniki, które pomogą podjąć dobrą decyzję.

Jak znaleźć komodę o odpowiedniej wielkości?

Aby dobrać odpowiedni rozmiar komody, ważne jest, aby zmierzyć pomieszczenie i zastanowić się, gdzie ją ustawić. Komoda musi być łatwo dostępna i umożliwiać swobodne poruszanie się po pokoju bez blokowania innych mebli. Pamiętaj, aby uwzględnić wystarczająco dużo wolnej przestrzeni wokół komody, aby szuflady mogły się całkowicie otworzyć, gdy ktoś stoi przed szafką. Biorąc pod uwagę ogromny wybór, jaki znajdziesz tutaj https://naturestyle.pl/pl/20-komody-drewniane – z pewnością znajdziesz komodę idealnie dopasowaną pod względem wymiarów, jakichkolwiek będziesz potrzebować.

Na jakie funkcje komody zwrócić uwagę w szczególności?

Wybór komody dostosowanej do Twoich potrzeb organizacyjnych to podstawa, dlatego, zanim zdecydujesz się na to, który model z https://naturestyle.pl/pl, podoba Ci się najbardziej – zastanów się, jak i czym ją wypełnisz. Jeśli urządzasz pokój dziecka, pamiętaj, że to bezpieczeństwo jest najważniejsze! W takim przypadku komoda z zaokrąglonymi krawędziami byłaby lepszym rozwiązaniem niż designerska komoda z ostrymi narożnikami. Jeśli jednak ma to być główna komoda do salonu, czy Twojej sypialni – możesz zaszaleć pod względem designu.

W jakim stylu komoda będzie najbardziej odpowiednia?

Możesz postawić na minimalistyczne komody, ale też takie, które mają wzorzyste szuflady. Bardzo modne w ostatnim czasie są komody w stylu skandynawskim – zwykle wykonane z jasnego drewna. Innym trendem są komody w stylu vintage, o klasycznych kształtach nawiązujących do lat 50-tych, czy 70-tych. Komody w stylu industrialnym, czyli ciemny metal, niewykończone drewno i gwoździe również cieszą się popularnością, tak samo, jak te tradycyjne wykonane z litego drewna z patyną lub bez – wszystko w zależności od preferencji i potrzeb. Decydując się na kolorową komodę polecamy wybrać taką, której kolorystyka jest zbliżona do koloru mebli już znajdujących się w pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read