Chcesz ogrzewać dom gazem płynnym? O tym musisz wiedzieć!

Ogrzewanie gazem płynnym zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Jest to wygodne i ekologiczne rozwiązanie, które zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości skorzystania z gazu ziemnego. Każdy, kto planuje zamontować instalację zbiornikową, powinien pamiętać o paru istotnych sprawach.

 

Ogrzewanie gazem płynnym – dlaczego warto?

Na ogrzewanie domu gazem ze zbiornika opłaca się postawić z paru powodów. Przede wszystkim instalacja ma kompleksowe zastosowanie – zawartość zbiornika służy zarówno do ogrzewania pomieszczeń, jak i podgrzewania wody i zasilania urządzeń gazowych. Pod względem rodzaju i pojemności zbiornik można dopasować do konkretnych potrzeb. Ponadto gaz płynny jest paliwem czystym, wydajnym i wyróżniającym się wysoką kalorycznością. Tego typu system ogrzewania jest praktycznie bezobsługowy i nie wymaga usuwania odpadów spalania. Eksperci z Amerigas podkreślają, że dużym jego plusem są też stałe ceny paliwa – przez cały okres obowiązywania umowy z dostawcą stawki nie ulegają zmianom.

Zbiornik na gaz płynny – kupić czy dzierżawić?

Decydując się na założenie instalacji na gaz płynny, zbiornik można wydzierżawić od dostawcy lub kupić na własność. Pierwsza opcja cieszy się większą popularnością, ponieważ to dostawca bierze na siebie wszelakie formalności związane z montażem instalacji. Zajmuje się on też jej serwisem. Dochodzi do tego jeszcze aspekt finansowy. Dzierżawa jest tańsza – użytkownik najczęściej nie ponosi kosztu instalacji, gdyż dostawcy zwykle oferują ją za symboliczne kwoty. Ponadto w razie chęci zmiany metody grzewczej nie będzie problemu z pozbyciem się zbiornika.

Zbiornik na gaz płynny – lokalizacja

Zbiornik na gaz płynny musi zostać umieszczony w odpowiednim miejscu na posesji. Wiele w tym momencie zależy od tego, czy jest to model podziemny, czy naziemny. W obu przypadkach należy zachować minimalną określoną przepisami odległość od budynków i innych obiektów użyteczności publicznej oraz od granicy działki. Warto mieć też na uwadze to, aby tankowanie zbiornika przebiegało bezproblemowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj