Strona głównaARANŻACJENowoczesna kuchnia. Na jakiej podłodze oprzeć aranżację?

Nowoczesna kuchnia. Na jakiej podłodze oprzeć aranżację?

W nowocześnie zaaranżowanej domowej przestrzeni kuchnia stanowi serce domu. Zupełnie nowe podejście do projektowania pozwoliło jej otworzyć się na jadalnię oraz salon i sprawiło, że to tutaj od rana do wieczora toczy się rodzinne życie. Jest miejscem codziennych, wspólnych posiłków, wieczornych rozmów, ale i kulinarnych spotkań ze znajomymi. Aby dobrze spełniała swoje funkcje, musi być odpowiednio urządzona. Zacznijmy od podłogi!

Ogrom i różnorodność dostępnych na rynku kolekcji płytek podłogowych sprawia, że często nie wiemy na co się zdecydować i jak łączyć ze sobą ulubione materiały oraz kolory. Oto kilka sprawdzonych pomysłów.

Szarość w eleganckim wydaniu

Kontrastowe połączenia sprawdzają się doskonale niezależnie od przestrzeni. Dlatego kuchnia oparta na jasnoszarych płytkach w towarzystwie dużo ciemniejszych mebli zachwyci w każdym wydaniu. – Za podstawę aranżacji warto wybrać wielkoformatowe elementy o nowoczesnej strukturze betonu w wykończeniu matowym lub lappato, np. z kolekcji Apenino lub Cambia – radzi Tomasz Glegoła, Dyrektor ds. Marketingu firmy Cerrad. Możemy postawić na meble w kolorze intensywnego brązu z widocznym rysunkiem drewna, którym towarzyszyć będą, nieco ciemniejsze od podłogi, marmurowe blaty. Ciekawy efekt uzyskamy zestawiając z jasną podłogą fronty meblowe o gładkiej, matowiej powierzchni w kolorze grafitu. – A jeśli zależy nam na nowoczesności w klasycznej odsłonie, zdecydujmy się na marmur z kolekcji Marquina – jego prawie biała, idealnie gładka, połyskująca powierzchnia zagra z czernią modernistycznej wyspy i dekoracji ściennych – dodaje.

Wnętrza przepełnione naturalnym światłem

Styl nowoczesny jest dość pojemnym określeniem. Na jego miano zasługują zarówno oszczędnie zaaranżowane wnętrza z minimalną ilością dekoracji, surowe pofabryczne przestrzenie, ale także pomieszczenia pełne światła i naturalnych dodatków, urządzone w klimacie skandynawskim. W nim, szczególnie dobrze prezentują się otwarte na jadalnie kuchnie, których podstawą aranżacji są gresowe płytki w kolorze jasnych beży lub melanżowych szarości. Idealnie współgrać z nimi będzie ciepły kolor drewna w formie prostej zabudowy meblowej oraz stołu z krzesłami. Te jednak z powodzeniem można zastąpić odważniejszym kolorem, np. głębokiej morskiej zieleni, która wprowadzi do wnętrza nieco dynamizmu. Całości dopełnią nowoczesne, designerskie żyrandole oraz ciekawe kuchenne dodatki.

Nowoczesność oparta na drewnie

Choć na pierwszy rzut oka drewniana podłoga kłócić się może z nowoczesnym stylem w kuchni, to odpowiednio dobrane do niej pozostałe elementy aranżacji stworzą interesujące wnętrze z modną nutą eko. – Możemy postawić na płytki gresowe, np. z kolekcji Fuerta lub Lusacca, które doskonale poradzą sobie z intensywnym, kuchennym użytkowaniem. Ciekawym zabiegiem będzie ułożenie ich w tradycyjna jodełkę – podpowiada Tomasz Glegoła. Aby wnętrz nie zdominował rysunek drewna, wprowadźmy do nich dużo bieli – pomalujmy tak ściany i dobierzmy do nich gładkie fronty z ukrytymi uchwytami. Dla kontrastu, całość warto przełamać czarnymi elementami w postaci krzeseł oraz nowoczesnego sprzętu AGD.

Kuchnia industrialna

Nikogo nie trzeba przekonywać, że industrialna kuchnia – pomimo skojarzeń ze starymi pofabrycznymi wnętrzami – jest synonimem nowoczesności. Takie wnętrza urzekać będą prostotą rozwiązań i zachwycać piękną ekspozycją elementów konstrukcyjnych budynku, które stały się ostatnio niezwykle modne. W towarzystwie urokliwej ceglanej ściany pomalowanej na biało, charakterystycznej dla loftów stolarki okiennej oraz obowiązkowych metalowych elementów, najlepiej odnajdzie się podłoga o surowym, betonowym wykończeniu w kolorze chłodnej szarości, np. z kolekcji Montego w odsłonie dust.

Pomysłów na nowoczesną kuchnię jest naprawdę wiele. Wybierając podłogę do takich aranżacji, warto poświęć chwilę na decyzję – z jednej strony wzór i barwa powinny idealnie współgrać z meblami i pozostałymi dekoracjami, z drugiej zaś wybrany materiał musi być na tyle wytrzymały, by poradził sobie z intensywną eksploatacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read