Strona głównaDOMSegregacja śmieci w małej kuchni

Segregacja śmieci w małej kuchni

Wkroczyliśmy w czasy segregacji śmieci – nie możemy się już od tego wymigać, każdy z nas musi zmierzyć się z tym tematem. To bardzo ważna kwestia, ponieważ środowisko ulega stałej degradacji. Pojawia się jednak problem natury praktycznej – jak pomieścić w kuchni aż pięć pojemników na śmieci, bo na tyle frakcji musimy je dzielić. Pomocne w tym będą odpowiednio dobrane meble kuchenne i zastosowane w nich funkcjonalne patenty.

O ile w domu można bez większego problemu wygospodarować miejsce na większą ilość pojemników, o tyle w bloku może być trudno zmieścić dodatkowe kosze. Jest to z pewnością kłopotliwe. Ale można sobie z tym poradzić i nie wymaga to wprowadzania większych zmian w kuchni. Sytuacją idealną jest, jeśli właśnie jesteśmy na etapie aranżacji tego pomieszczenia. Wystarczy wybrać meble kuchenne, w których zostały zastosowane specjalne systemy ułatwiające segregację śmieci.

Meble kuchenne pomocne w segregacji

W polskich domach kosz na śmieci zazwyczaj pojawia się w szafce pod zlewozmywakiem. Nie tak dawno stał tam jeden duży pojemnik. Dzisiaj, w tym samym miejscu, musi zmieścić się ich aż pięć. Zadanie z pozoru wydaje się karkołomne. W już urządzonych kuchniach możemy jedynie wybierać spośród wielkości i kształtu pojemników, raczej trudno sobie wyobrazić, że ktoś pokusi się o przeróbkę obecnych mebli. Na rynku dostępne są kosze wysokie i wąskie, niskie i szerokie, kwadratowe i prostokątne, są też okrągłe, ale te ostatnie są mniej ustawne i raczej nie sprawdzą się na małej przestrzeni. W szafce pod dwukomorowym zlewozmywakiem nie powinniśmy mieć problemu z ustawieniem takiej ilości pojemników. Warto wybrać jeden duży kosz, do którego będziemy wrzucać śmieci zmieszane, bo tych produkujemy najwięcej. Jeśli dopiero stoimy przed wyborem naszych wymarzonych mebli kuchennych to warto dobrze zapoznać się z ofertą. Producenci mebli kuchennych uwzględniają zmieniające się potrzeby rynkowe i proponują klientom sprytne rozwiązania. Ciekawą propozycją są kosze, które wysuwają się po otworzeniu drzwiczek szafki, dzięki temu mamy do nich łatwy dostęp. Alternatywą są wysuwane kosze obrotowe. Takie meble kuchenne znajdziemy w ofercie firmy Stolkar.

Gdy się nie mieści

W naprawdę małych kuchniach zwyczajnie nie ma szansy na to, żeby zmieściło się tyle pojemników w szafce pod zlewozmywakiem. Dlatego praktykuje się również umieszczanie kosza w przedpokoju albo na balkonie. Może nie jest to zbyt funkcjonalne rozwiązanie, ale czasami po prostu nie mamy wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read