Strona głównaAGDPłyta indukcyjna czy płyta ceramiczna? Na co się zdecydować?

Płyta indukcyjna czy płyta ceramiczna? Na co się zdecydować?

Urządzanie kuchni, to zajęcie, które z pewnością pochłania większość wolnego czasu każdej miłośniczki domowego gotowania. Dokonane wybory będą bowiem miały bezpośrednie przełożenie na komfort gotowania w przyszłości. Tradycyjne kuchenki powoli odchodzą w zapomnienie, a na szczytach list popularności obecnie znajdują się płyty grzewcze. Jest to rozwiązanie, które można zastosować w każdej zabudowie kuchennej. Pojawia się jednak dylemat – jaką płytę grzewczą wybrać?

  1. Płyty indukcyjne – technologiczny zawrót głowy
  2. Tradycyjne płyty ceramiczne
  3. Płyta indukcyjna vs ceramiczna – co wybrać?

Planujesz remont kuchni i zastanawiasz się, które z dostępnych rozwiązań będą optymalne i wpasują się w wysokość budżetu remontowego? Nie możesz zdecydować się, czy lepiej zainwestować w płytę indukcyjną, czy może wybrać płytę ceramiczną? Poniższy tekst może okazać się pomocny w podjęciu decyzji!

Płyty indukcyjne – technologiczny zawrót głowy

Nowoczesne technologie na dobre zagościły w naszym codziennym życiu. W ostatnich latach ogromny postęp dokonał się także, jeżeli chodzi o urządzenia gospodarstwa domowego. W kuchniach zaczęły królować płyty indukcyjne. Do ich produkcji wykorzystywane są innowacyjne technologie, co ma bezpośrednie przełożenie na cenę tych produktów. Płyty indukcyjne są droższe od innych rozwiązań, jednak cechują się wysoką jakością, za którą trzeba odpowiednio zapłacić. Jakie mają zalety? Przede wszystkim płyta nagrzewa się tylko w miejscu, w którym styka się bezpośrednio z garnkiem czy patelnią, cały pozostały obszar jest zimny. Takie rozwiązanie jest wprost idealne dla rodzin z małymi dziećmi. Nawet gdy maluch wykorzysta chwilę nieuwagi rodziców i dotknie kuchenki, to się nie poparzy. Nowoczesne technologie skracają też czas przygotowania posiłków. Szeroka oferta płyt indukcyjnych dostępna jest na przykład tu https://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy,rodzaj-plyty!plyta-indukcyjna.bhtml. Można tam znaleźć modele o zróżnicowanych parametrach – ciekawe propozycje na każdą kieszeń.

Tradycyjne płyty ceramiczne

Płyty ceramiczne są znacznie tańsze od tych indukcyjnych. Poza niższą ceną warto zwrócić uwagę także na jeszcze jeden aspekt. W ich przypadku nie trzeba martwić się o to, aby zaopatrzyć się w nowy komplet garnków dedykowanych konkretnym kuchenkom, jak to jest w przypadku płyt indukcyjnych. Gotowanie na płytach ceramicznych nie jest tak błyskawiczne, jak w przypadku płyt indukcyjnych, jednak w zestawieniu z popularnymi niegdyś kuchenkami gazowymi i tak jest to ogromny przeskok technologiczny. Najpopularniejsze modele płyt ceramicznych można znaleźć na stronie https://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy,rodzaj-plyty!plyta-ceramiczna.bhtml. Ceramiczne płyty grzewcze sprawdzą się doskonale i we wnętrzach nowoczesnych i w tych nieco bardziej ceramicznych.

Płyta indukcyjna vs ceramiczna – co wybrać?

Wybór płyty grzewczej okazuje się w praktyce znacznie trudniejszy, niż by się mogło wydawać. Rozważając to, który produkt będzie lepszy, należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Na pierwszy plan wysuwa się budżet. Jeżeli jest on znacznie ograniczony, to lepszym rozwiązaniem będzie płyta ceramiczna. Spełnia ona wszelkie standardy, zarówno jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, jak i komfort użytkowania. W sytuacji, gdy ktoś dysponuje nieco większym budżetem, a dodatkowo zależy mu na nowoczesnej technologii, to może skłonić się bardziej w kierunku płyt indukcyjnych, które nawet podczas gotowania nie nagrzewają się, przez co są najlepszym rozwiązaniem, jeżeli w domu przebywają małe dzieci.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read