Strona głównaARANŻACJEMeble biurowe niezbędne w home office

Meble biurowe niezbędne w home office

Odpowiednie meble to podstawa każdego domowego biura. Bez nich trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie w home office. Czym jednak kierować się przy wyborze mebli i na co zwracać uwagę? Jakie elementy wyposażenia powinny znaleźć się w domowym gabinecie?

Ergonomia podstawą domowego stanowiska pracy

Praca w domu wymaga odpowiednio przygotowanego stanowiska. Powinno ono umożliwiać wykonywanie obowiązków zawodowych w komfortowy sposób. Musi być przy tym dostosowane do charakteru pracy. Niektóre branże mają specyficzne wymagania, które należy spełnić, aby bezproblemowo wykonywać zadania. Dla informatyka znaczenie może mieć miejsce pod dodatkowy monitor lub półka na klawiaturę. Z kolei dla ilustratora ważniejsza będzie duża przestrzeń na biurku i możliwość ustawienia blatu pod kątem. Domowy gabinet musi mieć praktyczny charakter.

Kluczową rolę w aranżacji home office powinna pełnić ergonomia. Odpowiednie ustawienie mebli i sprzętów, dobór właściwego oświetlenia, aranżacja przestrzeni roboczej – to wszystko ma znaczenie dla jakości pracy i wpływa na jej komfort. W ergonomicznie zaadaptowanym miejscu do pracy wolniej się męczymy, łatwiej utrzymujemy koncentrację, przyjemniej się nam pracuje. Ponadto, ergonomiczne stanowisko pracy zdalnej sprzyja ograniczeniu negatywnych efektów siedzącego trybu życia na zdrowie, np. pojawianiu się problemów bólowych i zwyrodnieniowych kręgosłupa. Więcej o znaczeniu ergonomii w domowym biurze można przeczytać tutaj.

Jakie krzesło biurowe do home office?

Ważnym elementem ergonomicznego, domowego gabinetu jest krzesło biurowe. Wciąż zbyt rzadko doceniamy jego rolę. Tymczasem to właśnie ten mebel jest wykorzystywany praktycznie przez cały czas, gdy pracujemy w domu. To on ma największy wpływ na komfort pracy. Trudno przecenić znaczenie wyboru dobrego krzesła do home office.

Na co zatem zwracać uwagę, wybierając krzesło do pracy w domowym biurze? Odpowiedzi znaleźć możemy na przykład w tym artykule: www.olkuszonline.pl/20201220370724/wygodne-krzeslo-biurowe-5-kluczowych-elementow. Jak możemy się z niego dowiedzieć, odpowiedni komfort zapewnia przede wszystkim dobrze wyprofilowane oparcie, możliwości regulacji poszczególnych elementów mebla i wysokiej jakości tapicerka. Nie bez znaczenia jest także podstawa jezdna, dzięki której w obrębie home office zyskujemy mobilność.

Wybór biurka do pracy zdalnej ma znaczenie

Równie ważny jest wybór porządnego biurka. Istnieją modele z regulowanym blatem. Pozwalają one na płynne ustawianie jego wysokości oraz kąta nachylenia co umożliwia pracę zarówno na siedząco i stojąco, jak i przystosowanie biurka do własnego wzrostu i potrzeb. W innych modelach można za to dostawić dedykowaną nadstawkę. Dodatkowe miejsce na półkach przydaje się w wielu sytuacjach. Docenić to można w małych mieszkaniach, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni.

Przed zakupem dobrze przemyśleć jaki model biurka będzie nam potrzebny. Nie zawsze dobre będzie biurko z szufladami, choć z pewnością wszelkiego rodzaju udogodnienia są mile widziane. Przelotka i koszyki pozwolić mogą na okiełznanie niesfornego okablowania. Przyborniki montowane pod blatem przydadzą się na najpotrzebniejsze drobiazgi, które regularnie wykorzystujemy i musimy je mieć pod ręką. Największe znaczenie ma jednak wielkość blatu, jako że bez dostatecznej przestrzeni roboczej praca nie będzie w pełni efektywna. Jako minimum przyjmuje się biurka o szerokości 90 cm i głębokości 60 cm, ale na rynku bez trudu znajdziemy także większe meble, np. biurko 120×80 cm.

Praca w domu – meble biurowe i akcesoria przydatne w home office

Aranżacja home office nie kończy się na wyborze idealnego krzesła biurowego oraz biurka do pracy. Gabinet warto też wyposażyć w inne sprzęty. Jakie? Wiele zależy od charakteru wykonywanej pracy. Nie każdy w pełni wykorzysta na przykład tablice korkowe, które szczególnie przydadzą się planerom i menedżerom zarządzającym dużymi zespołami oraz osobom robiącym dużo notatek, do których trzeba zaglądać na bieżąco. W każdym home office powinna za to znaleźć się szafa, regał lub półki, gdzie można pod ręką trzymać dokumenty oraz ważne w pracy książki. Przydać się może także szafa z kontenerkami, jak również wspomniana wcześniej dostawka do biurka. Podnóżek jest kolejnym elementem, który pomoże uzyskać lepszą ergonomię.

Akcesoriami, na które warto zwrócić uwagę, są lampki do biurka oraz podstawki pod laptopa. Dobrze mieć w pobliżu kosz na śmieci, a także parawan, o ile chcemy wydzielić domowy gabinet np. w salonie. Lista mebli i sprzętów przydatnych w domowych biurach jest o wiele dłuższa, ale warto pamiętać, że nie ma też co przesadzać z ich ilością. Najlepiej zgromadzić wokół siebie tylko najpotrzebniejsze sprzęty, z których faktycznie się korzysta. Dobra organizacja to najważniejsza rzecz w home office.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read