Strona głównaDOMWanna wolnostojąca – jaką wybrać?

Wanna wolnostojąca – jaką wybrać?

Łazienka jest miejscem, którego wygląd uległ znacznym modyfikacjom na przestrzeni lat. W nowoczesnych mieszkaniach projektuje się funkcjonalne pomieszczenia, które mają być także strefą relaksu i odpoczynku. Pokoje kąpielowe, bo taką nazwę przyjmują dzisiejsze modernistyczne łazienki, muszą być także odpowiednio wyposażone. Podstawą jest prysznic, który umożliwia szybką kąpiel, a także odświeżenie w upalne dni. Warto jednak rozważyć możliwość instalacji wanny, która pozwala na odprężenie, wyciszenie oraz głęboki relaks. Modeli wanien jest dużo, najczęściej spotykamy wersje zabudowane, umieszczane w narożniku łazienki. Alternatywą jest wanna wolnostojąca, która charakteryzuje się także nowoczesnym wzornictwem i unikatową kolorystyką.

Wanna czy prysznic?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, urządzających łazienkę. Dawniej wanna była obowiązkowa, a prysznic jedynie luksusem, na który pozwalało sobie niewielu właścicieli mieszkań. Po uwolnieniu rynku oraz zwiększeniu dostępności modeli importowanych, w sklepach zaczęły pojawiać się prysznice, które chętnie montowaliśmy zamiast wanny.

Dziś znów wracamy do korzeni. Wanna zyskuje na popularności, stając się obiektem pożądanym w niemal każdej łazience. Dla wszystkich, którzy cenią sobie relaks i odpoczynek, jest to urządzenie wręcz niezbędne. Wieczorna kąpiel w przyjemnie ciepłej wodzie, przy odprężającym blasku świec staje się dziś luksusem.

Niewielka łazienka

Osoby dysponujące niewielką łazienką, argumentują posiadanie prysznica brakiem możliwości instalacji wanny. Ogranicza ich zwyczajnie przestrzeń. Warto jednak skorzystać z szerokiej oferty sklepów z wyposażeniem wnętrz, aby poszukać modelu wanny, który przy odpowiedniej aranżacji łazienki, z powodzeniem się w niej zmieści.

Pomocny będzie projektant, posiadający duże doświadczenie, a także znajomość nowoczesnych rozwiązań, dedykowanych do niewielkich pomieszczeń. Wystarczy dobrać odpowiednie wyposażenie, a także zaplanować wszelkie elementy wystroju w sposób ergonomiczny, a również wanna znajdzie swoje miejsce w łazience. Korzystając z usług architekta wnętrz, pomocne będą pożyczki online, które pozwolą na sfinansowanie kosztów konsultacji i sporządzenia projektu.

Wanna wolnostojąca – ozdoba i funkcjonalność

Wanna wolnostojąca jest rozwiązaniem, które pozwala także upiększyć wystrój tradycyjnej łazienki. Modele o różnych kształtach, kolorach, a także materiałach, z jakich są wykonane, można dopasować do stylu klasycznego oraz nowoczesnego. Jedną z popularniejszych jest wanna o przezroczystych bokach, która wygląda olśniewająco na tle ciemnych ścian i szarej podłogi.

Decydując się na wybór wanny wolnostojącej, musimy liczyć się z dodatkowymi wydatkami. Urządzenia te kosztują zwykle ponad tysiąc złotych, gdy tradycyjne rozwiązania zakupimy już za kilkaset złotych. Konieczne jest także doprowadzenie instalacji wodnej i kanalizacyjnej do miejsca montażu. Warto jednak zainwestować, korzystając choćby z pożyczki online, ponieważ kupując wannę uznanego producenta, nabędziemy przedmiot trwały, znacznie poprawiający estetykę i funkcjonalność łazienki.

Urządzanie łazienki, szczególnie niewielkiej, to konieczność połączenia ergonomii i gustu. Wanny wolnostojące są rozwiązaniem nowym, które coraz chętniej znajduje zastosowanie w pomieszczeniach pełniących funkcję pokoi kąpielowych. Wanna ta, z uwagi na różnorodne kształty oraz kolory, będzie idealnym dodatkiem do każdego rodzaju łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read