Strona głównaDOMOzdoby świąteczne do ogrodu - jak przystroić dom i ogródek zimą?

Ozdoby świąteczne do ogrodu – jak przystroić dom i ogródek zimą?

Święta Bożego Narodzenia to czas, na który czeka wiele osób na całym świecie. Jest to czas, w którym zbierają się wszystkie bliskie nam osoby, dzieląc się posiłkiem i obdarowując prezentami. Wszystko to jest jednak oplecione jeszcze jednym ważnym aspektem, bez którego nikt sobie tego czasu nie wyobraża – strojeniem ogrodu i domu. Jak udekorować posesję tak, aby zawarła w sobie całą magię świąt i ociepliła te mroźne, zimowe dni?

Jak przystroić ogródek na święta?

Dekoracje świąteczne od dziesiątek lat przyciągają każdego miłośnika tego okresu. Coraz częściej nie chodzi tylko i wyłącznie o choinkę w środku mieszkania, ale również o dekorowanie zewnętrzne – ozdoby świąteczne do ogrodu potrafią nadać niezwykle magicznej atmosfery. Na stworzenie pięknej aranżacji jest tysiąc sposobów, a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Warto jednak poznać najbardziej popularne sposoby, na bazie których można zbudować swoją wymarzoną dekorację.

Lampki świąteczne

Jest to podstawowa ozdoba do ogrodu i element dekoracji, który można używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli ogródek ma w sobie dużo drzew i krzewów, warto pomyśleć o łańcuchach świetlnych, które będą rozłożone jakby od niechcenia, dając przytulny i bajeczny wydźwięk domu.

Nie można też zapomnieć o dekoracji samego domu, na którego ścianach i dachu można rozwieszać konstelacje świateł o kształtach ograniczanych tylko pomysłami właścicieli. Można też pomyśleć o gotowych wzorach, takich jak renifery, gwiazdki i inne świąteczne elementy, które będą oświetlane lampkami.

Girlandy, bombki i inne dekoracje

Wszyscy wiedzą, że choinka bez bombek i łańcuchów nie jest tak piękna, jak z nimi. Mało osób próbuje jednak tej samej techniki z drzewami i krzewami, które ma w ogrodach, a to wielki błąd, gdyż efekt byłby podobny. Można w ten sposób udekorować też wiele innych elementów, a w tym:

  • całą roślinność,
  • garaż,
  • altankę,
  • pergolę,
  • karmnik dla ptaków.

Tak naprawdę nie ma ograniczeń. Sam dom również można przystroić łańcuchami, które wraz z lampkami będą pięknie odbijać światło, mieniąc się różnymi barwami i zapraszając wzrok każdego, kto przechodzi obok posesji.

Świąteczny parapet i okna

Wiele osób kończy na udekorowaniu parapetu tylko od strony wewnętrznej, a to błąd, szczególnie jeśli nie mamy ogrodu – parapet jest wtedy jednym z niewielu miejsc, które możemy udekorować dla wzroku przechodniów.

Miejsca w tym przypadku jest niewiele, jednak można je bardzo estetycznie urządzić. Świetnie będzie prezentował się tutaj czerwony lampion, rozrzucone szyszki i gałązki iglaste. Nie inaczej będzie też ze skarpetą, która wyczekiwać będzie prezentów od św. Mikołaja.

Nie można również zapominać o oknach, do których można zakupić specjalne spraye, dzięki którym będzie można życzyć wesołych świąt każdej osobie, która spojrzy w ich stronę.

Jakich zasad trzymać się przy dekorowaniu?

Przede wszystkim warto sprawić, aby dekoracji nie było za dużo. Chodzi tutaj o jakość, a nie ilość. Najważniejszy jest świąteczny wydźwięk, który można uzyskać naprawdę niewielką ilością ozdób. Nie przesadzając z ozdobami świątecznymi do ogrodu, zachowamy też funkcjonalność całej posesji, przez co cała aranżacja będzie mogła zostać na miejscu przez dłuższy czas.

Warto postawić na symetrię w dekorowaniu, która sprawi, że świąteczna magia będzie lepiej widoczna. Czasem jednak jeden punkt centralny może być bardziej widoczny – tutaj warto spróbować wielu rozwiązań, aby znaleźć to najlepsze.

Gdzie kupić ozdoby świąteczne?

Ozdób świątecznych do ogrodu nie brakuje na Ceneo, gdzie łatwo znaleźć najkorzystniejszą cenę. Girlandy, bombki, łańcuchy, światełka i tysiące innych – wszystko to w zasięgu kilku kliknięć. Z kolei więcej inspiracji dekoracyjnych znajdziesz w artykułach publikowanych na magazyn.ceneo.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read