Meble systemowe umożliwiają stworzenie przestrzeni dopasowanej do potrzeb domowników. Doskonale spisują się we wnętrzach będących ostoją relaksu po ciężkim dniu i kolebką życia towarzyskiego. A dodatkowo pozwalają uwolnić wodze aranżacyjnej kreatywności. Jakie są najważniejsze zalety mebli systemowych? W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?
Systemowe meble – jakie mają zalety?
Zalet mebli systemowych nie sposób przecenić. Wielu projektantów wnętrz zgodnie twierdzi, że są to rozwiązania pozbawione wad. Największym ich atutem jest funkcjonalność. Meble modułowe stwarzają nieograniczone możliwości aranżacji, zachowując jednocześnie swoją praktyczność. Są pojemne i pozwalają bez trudu ukryć cały rodzinny dobytek. W przeciwieństwie do meblościanki, która wymaga zagospodarowania całej ściany, systemowe meble można ustawiać w dowolnych miejscach w pomieszczeniu. Dzięki temu znakomicie sprawdzają się nawet w nieustawnych pokojach, będących sporym wyzwaniem aranżacyjnym. Mogą wypełniać wnęki. Są także niezastąpione na poddaszach. W dużych salonach rozwiązania te mogą dzielić przestrzeń na strefy, tworząc przytulny kącik dla odpoczynku albo do pracy. Dodatkowym atutem mebli modułowych jest to, że łatwo można dokupić do nich dodatkowe elementy, kiedy po ustawieniu kompletu we wnętrzu okaże się, że wystarczy miejsca na dodatkową komodę czy szafkę wiszącą.
Systemowe meble – wyznacznik nowoczesnego stylu
Kiedy meble systemowe zaczęły pojawiać się w aranżacjach, były kojarzone przede wszystkim z wnętrzami, w których królował nowoczesny design. I chociaż dziś można znaleźć modele, które dobrze wpiszą się w klasyczną czy rustykalną przestrzeń, to meble modułowe nadal dyktują modernistyczne trendy. Miłośnicy minimalistycznych przestrzeni chętnie sięgają po warianty o prostej bryle pozbawione uchwytów. Dominują w tej kategorii fronty lakierowane na wysoki połysk, znakomicie odbijające refleksy świetlne. Meble systemowe od meble-focus.pl często są dopełnione szklanymi elementami frontów. W szafach mogą też pojawiać się lustra. Ich dodatkowym atutem, poza ciekawą stylistyką, jest to, że optycznie powiększają przestrzeń.
Meble systemowe we wnętrzach skandynawskich i industrialnych
Wśród mebli modułowych coś dla siebie znajdą też fani skandynawskiego stylu. Komody, witryny i szafy w kolorze jasnego drewna doskonale komponują się z naturalnymi tekstyliami, pastelowymi ścianami i drewnianymi podłogami. Idealne w tej kategorii są meble na nóżkach, podkreślające charakter wnętrza i dodatkowo wnoszące do niego lekkość. Meble systemowe – czy pasują do industrialnych aranżacji? Oczywiście, że tak! W końcu duże loftowe przestrzenie, przywołujące na myśl swoją poprodukcyjną historię, wpisują się w nowoczesne trendy. Meble modułowe pozwalają optymalnie wykorzystać każde miejsce w pomieszczeniu. Modele wsparte na metalowych stelażach idealnie komponują się z odsłoniętymi przewodami instalacyjnymi charakterystycznymi dla tego stylu, wyeksponowaną surową cegłą albo betonem architektonicznym zdobiącym ściany.
Systemowe meble – czy sprawdzą się w klasycznych aranżacjach?
Na tym jednak nie koniec możliwości, ponieważ meble systemowe udowodniły, że z powodzeniem znajdą dla siebie miejsce w klasycznych i rustykalnych przestrzeniach. Modele w ciemnych kolorach drewna pozwalają stworzyć ciepłą i przytulną atmosferę. Jednocześnie podkreślają elegancki charakter każdej aranżacji. Tworzą zgrany duet z miękkimi dywanami, rodzinnymi pamiątkami poustawianymi na półkach oraz reprodukcjami obrazów wybitnych artystów, które zdobią klasyczne wnętrza. Rzeźbienia, frezy czy ozdobne uchwyty mebli systemowych to kolejne detale sprawiające, że są chętnie zapraszane przez fanów ponadczasowej elegancji.
Meble systemowe od kilku lat wyznaczają kierunek w swojej branży. Uniwersalne, praktyczne i dające nieskończenie wiele aranżacyjnych możliwości udowadniają, że są elastyczne i dzięki temu dobrze dopasowują się do współczesnego trybu życia. A dodatkowo pozwalają stworzyć we wnętrzu harmonijny i spójny design.