Strona głównaDOMZwalczamy pluskwy domowe

Zwalczamy pluskwy domowe

Małe, ale uciążliwe insekty, którymi są pluskwy domowe, potrafią popsuć nam nastrój. Ich ukąszenia podobnie jak komarów oznaczają dla nas swędzenie i związany z tym dyskomfort. Jeśli tylko mamy podejrzenie, że mamy w mieszkaniu pluskwy, należy niezwłocznie wypowiedzieć im wojnę. Podejmując zdecydowane działania, mamy szansę względnie szybko pozbyć się ich z naszego otoczenia.

Skąd się wzięły pluskwy w moim mieszkaniu?

Takie pytanie zadaje sobie z pewnością wiele osób. Po części słusznie, gdyż jeszcze kilkanaście lat temu panowano przekonanie, iż pluskwy udało się usunąć z naszego życia. Być może gdybyśmy nie ruszali się ze swoich mieszkań, udałoby się taki stan zachować. Ponieważ nie jest to możliwe, gdyż ludzie podróżują, bywają w różnych miejscach użyteczności publicznej pluskwy, mają okazję do przemieszczania się z nami.

Domowe sposoby walki z pluskwami

Zwalczanie pluskwy musimy zacząć od zlokalizowania ich miejsca pobytu. Do ulubionych kryjówek tych kłopotliwych insektów należą stare materace, tapczany, które pamiętają młodość naszej babci, stare meble i ramy obrazów. To najczęstsze kryjówki, które musimy dokładnie sprawdzić. Drugiem krokiem jest dokładne wyczyszczenie tych wszystkich miejsc, które mogą być siedliskiem pluskiew. Wietrzenie, pranie szczególnie koców, narzut, kołder jest tym od czego powinniśmy zacząć. Kolejną czynnością powinno być dokładne odkurzenie całego mieszkania,, ze szczególnym uwzględnieniem wszelkich szczelin. Warto zajrzeć przy okazji do szuflad, do skrzyń tapczanów czy pod obrazy, które wiszą często od lat i nie są ruszane. Po skończonym odkurzeniu nie zapomnijmy o wymianie worka na nowy, i wyrzuceniu od razu starego na śmietnik. Najlepiej po szczelnym zawiązaniu w foliową torbę. Po dokładnym sprzątaniu warto wyłożyć w mieszkaniu odrobinę kurkumy i goździków, których zapachu nie znoszą pluskwy.

Dezynfekcja, czyli ostateczny krok w walce z pluskwami

Jeśli pomimo podejmowanych wcześniej działań na własną rękę pluskwy nadal są obecne w naszym otoczeniu pora na bardziej radykalne środki. Domowe sposoby warto wesprzeć profesjonalną dezynfekcją mieszkania. Użycie środków chemicznych, ewentualnie ekologicznych, ale takich, na które pluskwy nie są odporne, daje realne szanse na pozbycie się uciążliwych małych insektów na dobre. Co istotne dobrze przeprowadzona dezynfekcja powinna obejmować wszystkie pomieszczenia mieszkania. Pomimo iż może to wydawać się nieco kłopotliwe, tylko w ten sposób możemy z nimi wygrać. Całą operację należy powtórzyć zwykle kilka razy, aby mieć pewność, że pluskwy nie tylko zostały zabite, ale również nie będą w stanie odbudować swoich kryjówek. Dezynfekcję warto zlecić profesjonalistom, którzy dysponują wiedzą, a przede wszystkim posiadają odpowiednie środki do jej przeprowadzenia. Jedną z takich firm jest Stander, która od lat świadczy usługi dezynfekcji, deratyzacji i ozonowania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read