Strona głównaARANŻACJEKarnisze pojedyncze – nowy trend w dekoracji okien

Karnisze pojedyncze – nowy trend w dekoracji okien

Elementy dekoracji okiennych pełnią funkcje nie tylko praktyczne, ale również estetyczne, nadając danemu wnętrzu zupełnie nowego stylu i sprawiając, że przebywanie w salonie, sypialni czy pokoju gościnnym będzie miłym doświadczeniem. Coraz więcej osób, zwłaszcza tych, które trzymają się wytycznych nowego budownictwa, decyduje się na montaż rolet, jednak ciągle dużą popularnością cieszą się karnisze. Idealnie nadają się one do dekoracji okolic okna, a obecnie na znaczeniu zyskują karnisze pojedyncze, zajmujące znacznie mniej miejsca. Zobacz, na co zwracać uwagę podczas ich doboru, by wybrać modele pasujące do wystroju danego pokoju.

Karnisze pojedyncze – tradycyjne rozwiązania podane w zupełnie nowej formie

Remontując lub urządzając dom, dużą wagę przykłada się do dodatków mających stanowić dekoracje kolejnych pokoi, by w jak najlepszy sposób oddać to, jak chcą być postrzegani domownicy przez swoich gości. Kolor i rodzaj obicia na fotelach czy kanapie w salonie, rodzaj krzeseł jadalni czy choćby to, jaką podłogę zastosowano – wszystko to ma duże znaczenie, dlatego ważne jest to, by nawet te małe elementy czemuś służyły. Dlatego właśnie odpowiednio dobrane karnisze są istotną częścią wystroju danego wnętrza i niezależnie od tego, czy domownicy zdecydują się na utrzymanie jednego stylu we wszystkich pokojach, czy może postawią na różnorodność, warto poświęcić wyborowi tych elementów wystarczająco dużo uwagi.

Choć to właśnie rolety stanowią skuteczną zasłonę przed światłem słonecznym, to mimo wszystko, wiele osób decyduje się również na montaż karniszy. Pozwalają one na powieszenie wybranej zasłony czy firany utrzymanej w wybranym przez użytkownika stylu, co stanowi doskonałą dekorację okienną. Wśród wielu modeli karniszy, jednym z popularniejszych obecnie rozwiązań są te z jednym profilem, które zajmują znacznie mniej miejsca, a do tego ich montaż jest wyjątkowo prosty. Sprawdzone karnisze pojedyncze, które nadają się do różnego typu pomieszczeń, znaleźć można na stronie: https://www.karnix.pl/karnisz-pojedynczy.html.

Z jakiego materiału wykonane są karnisze pojedyncze?

Dużą zaletą karniszy pojedynczych jest to, że idealnie nadają się one do mniejszych pokoi. Wpływa na to długość wspornika, który w odróżnieniu od karniszy z wieloprofilowych, jest znacznie krótszy, dając użytkownikowi większe możliwości. Sam wspornik wykonany jest zazwyczaj z tego samego materiału, co główna część karnisza, jednak kluczowe w tym wszystkim są elementy dekoracyjne i wykończenie m.in. końcówek. Te mogą mieć różny kształt i – w zależności od modelu – spełniać różne funkcje. Przykładowo karnisze dostępne na karnix.pl mają końcówki ostre lub są w kształcie kuli albo walca z minimalistycznymi nacięciami.

Karnisze produkuje się z różnych materiałów i wśród tych w pełni drewnianych można znaleźć rozwiązania hybrydowe z drewnianym profilem i stalowymi lub mosiężnymi wstawkami. Dużą popularnością cieszą się również karnisze wykonane z metalu, które cenione są za trwałość i minimalistyczny wygląd, pasujący do nowoczesnych wystrojów wnętrz.

Istotny przy okazji doboru karniszy jest również kształt profilu – tutaj można zdecydować się na te okrągłe, kwadratowe lub prostokątne, jednak warto pamiętać o tym, że wpływa to również na rodzaj stosowanych zawieszek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read