Strona głównaARANŻACJEPojemniki szklane podkreślą wystrój kuchni

Pojemniki szklane podkreślą wystrój kuchni

O urządzeniu i wyposażeniu kuchni myślimy już na etapie projektowania czy modernizacji mieszkania lub domu. Kuchnia powinna być wygodna, praktyczna, a utrzymanie czystości jest tu priorytetem dla wielu właścicieli i właścicielek. Pojemniki szklane i słoje będą tu pełniły wielorakie funkcje. Służą do przechowywania produktów, ale będą także ozdobą, jeśli zostaną dobrane do wystroju kuchni.

Pojemniki szklane ze szczelnym zamknięciem nadają się do przechowywania wielu sypkich produktów, jak kasze, mąki, makarony, płatki zbożowe, ryż, herbata, kawa, suszone owoce, orzechy i wiele innych. Są higieniczne – chronią produkty przed dostępem owadów lub kurzu. Przezroczyste ścianki pojemników szklanych umożliwiają kontrolowanie ilości produktów i uzupełnienie zapasu na czas. Dzięki temu, że produkty są widoczne, nie ma potrzeby oznaczania pojemników napisami ani pamiętania, co gdzie jest – zawsze sięgniemy po właściwe naczynie w czasie przyrządzania posiłku.

Dobrze jest kupować szklane słoje lub pojemniki zamykane po kilka sztuk, tak aby podobne produkty tworzyły coś w rodzaju serii. Można wybrać wysokie smukłe pojemniki na makarony, nieco mniejsze i pękate – na kasze i mąki, a jeszcze innego rodzaju – na różne rodzaje herbaty. Ustawione obok siebie na otwartej półce lub na blacie kuchennym będą dekoracyjne, a jeśli będą przechowywane w szafce lub szufladzie, łatwiej będzie je uporządkować.

Niektóre pudełka metalowe i plastikowe oddają przechowywanym produktom zapach materiału, z którego są wykonane. Pojemniki szklane są pod tym względem bezpieczne. Produkty zamknięte w szkle długo zachowują świeżość i nie zmieniają swoich walorów smakowych i zapachowych.

Szklane pojemniki z wieczkiem lub dekoracyjne słoje są dobrym uzupełnieniem aranżacji kuchni w każdym stylu. Do wnętrz o wystroju skandynawskim, loftowym czy po prostu nowoczesnym wybierzemy naczynia proste i pozbawione deseni i dekoracji. Do stylizacji nawiązujących do klimatów prowansalskich, rustykalnych czy boho będą pasowały bardziej ozdobne lub ceramiczne.

Pojemniki szklane to świetny pomysł na przechowywanie produktów i podkreślenie wystroju kuchni. Dzięki temu, że są praktyczne i łatwo utrzymać je w czystości, każdy, kto raz spróbował ich użyć, na pewno nie zamieni ich na inne. Zestaw tego rodzaju naczyń to dobry pomysł na prezent dla kogoś, kto właśnie urządza kuchnię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read