Strona głównaARANŻACJEJak zaaranżować ponadczasową kuchnię?

Jak zaaranżować ponadczasową kuchnię?

Ponadczasowa aranżacja w kuchni to rozwiązania uniwersalne i funkcjonalne. Każdy element powinien być tu dobrze przemyślany, bo będzie nam służył przez lata. To też determinuje wybór mebli, sprzętów i armatury kuchennej najwyższej jakości.

Receptą na uzyskanie ponadczasowej aranżacji kuchni jest bazowanie na prostocie. Naturalnym wyborem jest tutaj minimalizm, choć niekoniecznie. Jeśli jesteśmy pewni swoich upodobań to oczywiście możemy wybrać inny styl. Jednak minimalizm daje duże możliwości i można go z czasem, bez większego wysiłku i nakładu finansowego, modyfikować. Jest wręcz idealnym tłem dla kolejnych aranżacji, wystarczy wprowadzić inny kolor za pomocą dodatków, akcesoriów i nowej, designerskiej, armatury kuchennej.

Minimalizm w stylu skandynawskim

Oszczędny w formie i w kolorystyce minimalizm skandynawski to ciekawa propozycja dla osób ceniących funkcjonalność i subtelny design. Charakterystyczne jest tutaj połączenie bieli z naturalnym drewnem, ale jest też miejsce na stal lub metal (np. w postaci armatury kuchennej, mniejszych i większych sprzętów AGD) i beże. Dla wielbicieli bieli, którzy nie obawiają się uzyskania efektu sterylności, odpowiednie będą rozwiązania monochromatyczne. Jeśli jednak mamy wrażenie, że taka kuchnia będzie zbyt surowa, to możemy zdecydować się na wprowadzenie dodatkowych kolorów, a nawet kontrastów– ale wszystko to z umiarem. Ze stylu skandynawskiego łatwo można stworzyć ciepłą kuchnię „z duszą” w stylu hygge – potrzebne będą wiklinowe koszyczki, kwieciste wzory, stare bądź postarzane akcesoria, gliniane naczynia, świece i przyjemne w dotyku tkaniny. Podobnie będzie to wyglądało, gdy będziemy chcieli stworzyć kuchnię w stylu wabi-sabi. Chodzi tu o czerpanie z doświadczenia poprzednich pokoleń, umiłowanie prostoty wynikającej z nieuchronnego upływu czasu.

Armatura kuchenna na lata

Jak w tym wszystkim odnajduje się armatura kuchenna? Tutaj sprawa jest dość prosta, na rynku dostępny jest ogromny wybór armatury kuchennej, dlatego bez trudu można znaleźć odpowiedni model. Warto zwracać uwagę na producentów stawiających na kunszt rzemieślniczy wywodzący się z wieloletniej tradycji. W czołówce firm znajduje się m.in. Kludi, dla której niezwykle ważna jest wysoka jakość, niezawodność i właśnie ponadczasowy design. Z pewnością ciekawą propozycją jest nowa seria armatury kuchennej Kludi Steel, wykonana w całości ze stali nierdzewnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read