Dąb sonoma czy wenge? Wybierz szafkę RTV

W czasach, gdy telewizory w naszych domach miały sporych rozmiarów kineskopy, także i meble, na których były one ustawione, sprawiały wrażenie ciężkich, a do tego zajmowały dużo miejsca. Tymczasem szafka czy regał pod sprzęt RTV wcale nie musi wykazywać się bryłą niczym komoda z mieszczańskiego domu z XIX wieku. Znacznie „lżej” prezentują się nowoczesne szafki RTV, zwłaszcza te w jasnych kolorach, na przykład dębu sonoma.

Szafka RTV – niezbędny mebel czy niepotrzebny klamot

Szafka RTV spełnia kilka swoistych ról w naszym salonie. Po pierwsze spełnia zadanie statywu dla naszego, nierzadko drogiego i wymarzonego, zestawu kina domowego lub odtwarzacza muzycznego, czyli mebla stabilizującego i zabezpieczającego cenną elektronikę – a to przed dziećmi, a to przed psem, a to przed przypadkowymi popchnięciami i uderzeniami. Szafka pod RTV to także możliwość zgrupowania w jednym miejscu naszej małej kolekcji płyt CD lub DVD. Oszczędzimy wtedy miejsce na bocznych regałach, stojących w pokoju wypoczynkowym.

I kwestia ostatnia, aczkolwiek wcale nie najmniej ważna, to stworzenie z szafki RTV elementu dekoracyjnego, który może stać się punktem centralnym salonu lub choćby elementem zagospodarowującym tę jedną ze ścian.

Nad czym zawiesić telewizor i gdzie postawić sprzęt HI-FI?

Jeśli więc posiadamy zestaw kina domowego wraz z telewizorem lub chociażby sam odtwarzacz z głośnikami satelitarnymi, warto rozważyć zakup takiej szafki RTV i zastanowić się nad wyborem miejsca w pokoju wypoczynkowym, gdzie ten mebel mógłby wpasować się w architekturę pokoju. Jedną z cech charakterystycznych takiej szafki RTV jest dość często spotykana symetria budowy – na środku miejsce centralne na telewizor na statywie, poniżej blatu głównego, po bokach dwie otwierane szafki, zasobniki na filmy, kompakty.

Dąb sonoma czy wenge – w jakim kolorze wybrać szafkę RTV?

Dąb typu sonoma jest to jasny, ciepły kolor, przypominający niejako bielone drewno. Uznawany jest za rozwiązanie uniwersalne, ponieważ można go łączyć z każdym kolorem podłóg czy ścian. A zatem szafka rtv dąb sonoma będzie pięknie prezentowała się zarówno na tle pastelowej ściany, jak i ciemnej, na przykład granatowej czy też butelkowej zieleni. Szafki wenge są z pewnością mocniejszymi, bardziej intensywnymi akcentami, jak donoszą artykuły prasowe branżowe (meble artykuły prasowe). Choć kolor ten jest niezwykle efektowny to jednak nie pasuje do każdego wnętrza. Z pewnością nie jest wskazany do małych pomieszczeń. Z tego też powodu coraz częściej wypierany jest przez dąb sonoma.

Praktyczne a jednocześnie efektowne szafki RTV dostaniemy w sklepie edinos.pl. Dominują tutaj modele utrzymane w jasnej tonacji dębu sonoma. Jest to bardzo modne rozwiązanie, które sprawdzi się we wnętrzach zaaranżowanych w różnych stylach. Pasują one zarówno do tych nowoczesnych, minimalistycznych, ale śmiało możemy je zestawiać też z klasycznymi meblami. Do wyboru mamy szafki RTV w całości pokryte dębem sonoma lub też w wersji z białymi frontami. Te ostatnie dzięki białym elementom, pięknie nam rozjaśnią pokój.

Dąb sonoma czy wenge? Wybierz szafkę RTV
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here