Strona głównaARANŻACJEDąb sonoma czy wenge? Wybierz szafkę RTV

Dąb sonoma czy wenge? Wybierz szafkę RTV

W czasach, gdy telewizory w naszych domach miały sporych rozmiarów kineskopy, także i meble, na których były one ustawione, sprawiały wrażenie ciężkich, a do tego zajmowały dużo miejsca. Tymczasem szafka czy regał pod sprzęt RTV wcale nie musi wykazywać się bryłą niczym komoda z mieszczańskiego domu z XIX wieku. Znacznie „lżej” prezentują się nowoczesne szafki RTV, zwłaszcza te w jasnych kolorach, na przykład dębu sonoma.

Szafka RTV – niezbędny mebel czy niepotrzebny klamot

Szafka RTV spełnia kilka swoistych ról w naszym salonie. Po pierwsze spełnia zadanie statywu dla naszego, nierzadko drogiego i wymarzonego, zestawu kina domowego lub odtwarzacza muzycznego, czyli mebla stabilizującego i zabezpieczającego cenną elektronikę – a to przed dziećmi, a to przed psem, a to przed przypadkowymi popchnięciami i uderzeniami. Szafka pod RTV to także możliwość zgrupowania w jednym miejscu naszej małej kolekcji płyt CD lub DVD. Oszczędzimy wtedy miejsce na bocznych regałach, stojących w pokoju wypoczynkowym.

I kwestia ostatnia, aczkolwiek wcale nie najmniej ważna, to stworzenie z szafki RTV elementu dekoracyjnego, który może stać się punktem centralnym salonu lub choćby elementem zagospodarowującym tę jedną ze ścian.

Nad czym zawiesić telewizor i gdzie postawić sprzęt HI-FI?

Jeśli więc posiadamy zestaw kina domowego wraz z telewizorem lub chociażby sam odtwarzacz z głośnikami satelitarnymi, warto rozważyć zakup takiej szafki RTV i zastanowić się nad wyborem miejsca w pokoju wypoczynkowym, gdzie ten mebel mógłby wpasować się w architekturę pokoju. Jedną z cech charakterystycznych takiej szafki RTV jest dość często spotykana symetria budowy – na środku miejsce centralne na telewizor na statywie, poniżej blatu głównego, po bokach dwie otwierane szafki, zasobniki na filmy, kompakty.

Dąb sonoma czy wenge – w jakim kolorze wybrać szafkę RTV?

Dąb typu sonoma jest to jasny, ciepły kolor, przypominający niejako bielone drewno. Uznawany jest za rozwiązanie uniwersalne, ponieważ można go łączyć z każdym kolorem podłóg czy ścian. A zatem szafka rtv dąb sonoma będzie pięknie prezentowała się zarówno na tle pastelowej ściany, jak i ciemnej, na przykład granatowej czy też butelkowej zieleni. Szafki wenge są z pewnością mocniejszymi, bardziej intensywnymi akcentami, jak donoszą artykuły prasowe branżowe (meble artykuły prasowe). Choć kolor ten jest niezwykle efektowny to jednak nie pasuje do każdego wnętrza. Z pewnością nie jest wskazany do małych pomieszczeń. Z tego też powodu coraz częściej wypierany jest przez dąb sonoma.

Praktyczne a jednocześnie efektowne szafki RTV dostaniemy w sklepie edinos.pl. Dominują tutaj modele utrzymane w jasnej tonacji dębu sonoma. Jest to bardzo modne rozwiązanie, które sprawdzi się we wnętrzach zaaranżowanych w różnych stylach. Pasują one zarówno do tych nowoczesnych, minimalistycznych, ale śmiało możemy je zestawiać też z klasycznymi meblami. Do wyboru mamy szafki RTV w całości pokryte dębem sonoma lub też w wersji z białymi frontami. Te ostatnie dzięki białym elementom, pięknie nam rozjaśnią pokój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read