Strona głównaBUDOWADrewno i aluminium w stolarce okiennej – idealny duet!

Drewno i aluminium w stolarce okiennej – idealny duet!

Okna PCV to tylko jedna z wielu propozycji w ofertach dostawców stolarki okiennej. Do dyspozycji posiadamy także szereg innych modeli, w tym okna drewniano-aluminiowe. Co warto wiedzieć na jej temat?

Nowoczesne okna drewniano-aluminiowe to interesująca alternatywa dla okien PCV. Chociaż są od nich droższe, to jednak cechują się wieloma atrakcyjnymi zaletami. Dlaczego warto zdecydować się na stolarkę z drewna i aluminium?

Budowa okien drewniano-aluminiowych

Zalety okien drewniano-aluminiowych wynikają przede wszystkim z faktu, że zastosowano w nich dwa wzajemne uzupełniające się materiały, czyli drewno naturalne oraz aluminium. Konstrukcja okna drewniano-aluminiowego jest podwójna. Od środka budynku to drewno naturalne, podobnie jak w przypadku okien wykonanych w całości z tego materiału. Od zewnątrz z kolei okna drewniano-aluminiowe są wykończone dopasowaną nakładką z aluminium. Dzięki temu okna drewniano-aluminiowe posiadają zarówno zalety okien drewnianych, jak i aluminiowych.

Dlaczego warto wybrać okna drewniano-aluminiowe?

Przede wszystkim okna tego rodzaju są bardzo ciepłe – ich termika powoduje, że znalazły one zastosowanie również w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym, gdzie najważniejsze jest uzyskanie najwyższych parametrów termoizolacyjnych. Także okna drewniano-aluminiowe doskonale nadają się do dużych przeszkleń – są bardziej sztywne i stabilne od okien PCV, dlatego doskonale nadają się tam, gdzie chcemy wykonać cała przeszkloną ścianę lub inną szkloną konstrukcję o większych wymiarach.

Podwójna konstrukcja sprawia też, że okna drewniano-aluminiowe są bardzo łatwe do utrzymania – nie wymagają tak wytężonej konserwacji jak zwykłe okna drewniane, ponieważ od zewnątrz chroni je ramka aluminiowa. Aluminium jest wysoce odpornym metalem, który nie koroduje, a także nie ma szczególnych wymagań konserwacyjnych. Dodatkowo, okna drewniano-aluminiowe są także bardzo ciche – ich akustyka pozwala na zablokowanie nawet głośnych dźwięków. Stolarka ta produkowana jest również w klasach antywłamaniowych, dlatego sprawdzi się tam, gdzie ważne jest pełne bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read