Strona głównaDOMDeska do prasowania – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Deska do prasowania – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Lubisz prasować? A może ta czynność absolutnie nie należy do Twoich ulubionych? Jeśli za nią nie przepadasz, to prawdopodobnie znaczy, że brakuje Ci odpowiedniego sprzętu, który potrafi sprawić, że prasownie jest wręcz relaksujące. Podstawą jest oczywiście żelazko bądź generator pary, ale nie bez znaczenia jest również wybór tej idealnej deski do prasowania. Jak się do tego zabrać? Sprawdź!

Z tekstu dowiesz się:

  • od czego zależy wygoda prasowania,
  • na co zwrócić uwagę przy wyborze deski do prasowania.

Wybór najlepszej deski do prasowania wydaje się prosty. Co może być w tym trudnego? Okazuje się, że na proces prasowania ma wpływ wiele czynników, nie tylko związanych z wyborem urządzenia prasującego. Jak wybrać deskę do prasowania, która ułatwi tę czynność? Dowiesz się z naszego artykułu!

Wygodne prasowanie – dobre urządzenie i duża deska do prasowania

Czym jednak jest dobre urządzenie i czy wystarczy, żeby deska była duża, żeby prasowało się wygodnie? Na czerpanie przyjemności z prasowania składa się kilka czynników. Przeczytaj, jakich:

  • żelazko – powinno zapewniać dobry poślizg po materiale, niezależnie od tkaniny, jednocześnie jej nie niszcząc, a także powinno sprawiać, że dzięki wyrzutowi gorącej pary, prasowanie staje się niemal bezwysiłkowe,
  • generator pary lub parownica – jeśli nie chcesz prasować za pomocą żelazka, możesz użyć jednego z urządzeń, które pozwalają na rozprostowanie ubrań za pomocą samej pary. Generator pary będzie idealny w połączeniu z deską do prasowania, natomiast parownica pozwala prasować wiszące na wieszaku ubrania,
  • deska do prasowania – poza urządzeniem, równie ważna jest także powierzchnia, na której będziesz prasować. Powinna być gładka, odpowiednio duża, zapewniać także stabilność pracy oraz posiadać dodatkowe akcesoria, które pomogą się uporać z nawet najciężej dostępnymi miejscami.

Jeśli szukasz nowego żelazka bądź generatora pary, zajrzyj na stronę Zelmer w poszukiwaniu małego AGD do domu. Z pewnością znajdziesz tam urządzenie, które sprawi, że prasowanie stanie się dużo prostsze, a może nawet je polubisz!

Jaka deska do prasowania to dobry wybór?

Istnieje kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru deski. Przede wszystkim należy sobie zadać pytanie, gdzie schować deskę do prasowania. Warto wybrać składaną deskę do prasowania, co znacznie ułatwi odpowiedź na to pytanie. Można ją po złożeniu schować do szafy, za szafę, a nawet pod łóżko. Taką możliwość oferuje np. model deski do prasowania ZIB0001 Performance marki Zelmer.

Podczas prasowania nic tak nie sprawia problemów i nie pochłania czasu, jak kołnierzyki i rękawy koszul. Dlatego warto wybrać deskę do prasowania z rękawnikiem – dodatkową przystawką, dzięki której prasowanie tych elementów będzie znacznie łatwiejsze. Ważne jest również, aby deska miała regulowaną wysokość dopasowaną do wzrostu. Dzięki temu unikniesz bólu kręgosłupa podczas długiej pracy. Dobrym rozwiązaniem, jeśli masz generator pary, jest także deska do prasowania do generatora pary. Podobnie przy stacji parowej warto wybrać deskę do prasowania do stacji parowej. Wszystkie te funkcje łączy w sobie model ZIB0001 Performance marki Zelmer, który jest rozwiązaniem wygodnym i kompleksowym.

Wiesz już, jak wybrać najlepszą deskę do prasowania, która sprawi, że ta czynność będzie znacznie prostsza i przyjemniejsza. Pożegnaj się z pogniecionymi ubraniami i kojarzeniem prasowania z najbardziej nielubianą z domowych czynności!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read