Strona głównaDOMMiska ustępowa ze stelażem – czy to jedyne dostępne obecnie rozwiązanie?

Miska ustępowa ze stelażem – czy to jedyne dostępne obecnie rozwiązanie?

Najbardziej powszechnym rozwiązaniem jeśli chodzi o mocowanie miski ustępowej jest dziś oczywiście stelaż podtynkowy. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to opcja jedyna i każdy, kto planuje zarówno remont istniejącej łazienki, jak i wyposażenie nowej, ma wybór. Sprawdź, jakie są dostępne na rynku alternatywy dla stelaża podtynkowego z wiszącą miską ustępową!

Czym jest stelaż podtynkowy?

Stelaż to sposób mocowania miski ustępowej, która nie stoi na podłodze, lecz jest zawieszona na pewnej umownej wysokości. Takie rozwiązanie jest często wybierane ze względów estetycznych – ukrycie pod okładziną ścienną całego oprzyrządowania niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania toalety uważa się powszechnie za korzystne wizualnie. Innym argumentem przemawiającym za stelażem jest wygoda przy sprzątaniu podłogi – miska wisząca jest mniej narażona na zabrudzenia spowodowane użytkowaniem podłogi, a miejsce pod nią bardzo łatwo wyczyścić odkurzaczem, a także mopem czy ścierką.

Jeśli nie stelaż podtynkowy, to co?

Alternatywą dla stelaża podtynkowego i toalety wiszącej jest stojąca miska wc ze zbiornikiem na wodę stanowiącym integralną część całej konstrukcji. Jest to tzw. dolnopłuk, w odróżnieniu do misek ustępowych popularnych w latach 50 i 60 ubiegłego stulecia ze zbiornikiem mocowanym na pewnej wysokości nad ubikacją.

Stojąca miska ustępowa, czyli tzw. kompakt jest rzadziej dostępna niż jej wiszący odpowiednik, ale niektóre serie produktów, takie jak np. Cersanit City, zapewniają klientom również takie rozwiązania. Oczywiście współczesne kompakty również wyposaża się w wolnoopadające deski wc.

Trzecia opcja – miska wisząca na stelażu modułowym

Każdy system ze stelażem ma pewne stałe części składowe. Są to:

  • miska ustępowa,
  • deska (najczęściej wolnoopadająca);
  • przycisk spłukiwania wody;
  • mechanizm spłukiwania wody;
  • stelaż.

W przypadku stelaży podtynkowych, po zamocowaniu toalety oraz wykończeniu łazienki, widoczne pozostają jedynie miska z deską i przycisk. Stelaż oraz mechanizm spłukiwania wody ukryte są pod okładzinami ściennymi.

Innym wariantem tego rozwiązania są gotowe moduły, które po prostu mocuje się w wykończonej już łazience. Cały system ukryty w ścianie przy stelażach podtynkowych, jest umieszczony w module i również niewidoczny. Stelaże modułowe to doskonała opcja, jeśli chcemy np. zamienić stojący kompakt na ubikację wiszącą, ale zależny nam na zachowaniu okładzin ściennych i jak najszybszym remoncie bez zbędnego bałaganu, skuwania płytek i ingerencji w istniejącą strukturę ścian.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read