Strona głównaARANŻACJEGość honorowy salonu, czyli sofa w roli głównej

Gość honorowy salonu, czyli sofa w roli głównej

Sofa jest najważniejszym elementem salonu, ponieważ stanowi centrum całej aranżacji. Z tego powodu wybór tego mebla powinien być przemyślany, a ekskluzywna sofa będzie wspaniałą ozdobą wnętrza. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę i czym kierować się w czasie zakupów.

Ekskluzywna sofa idealna powinna być funkcjonalna, ale też musi przyciągać wzrok, więc designerski projekt będzie tutaj jak najbardziej na miejscu. W tego typu propozycjach brylują włoscy projektanci. Nie zapominajmy jednak o własnych upodobaniach, bo nawet najbardziej wyszukany mebel znanego projektanta nie spełni swojej funkcji, jeśli nie będzie się nam podobał. Do tego wokół takiej ekskluzywnej sofy budujemy całą aranżację salonu, dlatego jej wybór pociąga za sobą kolejne decyzje, które będą miały bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie.

Wybieramy ekskluzywną sofę

Jednym z ważniejszych aspektów związanych aspektów związanych z sofą jest tkanina obiciowa. Pod tym względem, w sklepach meblowych jest ogromny asortyment, mamy sofy wykończone tkaninami o różnorodnych wzorach i fakturach, i oczywiście w pełnej gamie kolorystycznej. Warto wziąć pod uwagę sposób konserwacji materiału – obecnie bez problemu można kupić ekskluzywną sofę z plamoodpornym obiciem. Kolejny ważny element to wymiar sofy. W przypadku dużego salonu bez obaw możemy pozwolić sobie na kupno narożnika, który będzie stanowił wspaniałe miejsce wypoczynku dla całej rodziny. Ciekawą propozycją jest postawienie na dwie nieduże sofy. Dodatkowo całość można uzupełnić o pufy albo szezlong, do tego wręcz obowiązkowy jest stolik kawowy i lampa, która zbuduje nastrój i umożliwi czytanie książki w zimowe wieczory bez męczenia oczu lub korzystania z górnego oświetlenia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Na koniec zostały jeszcze dwa ważne elementy, mające bezpośredni wpływ na funkcjonalność ekskluzywnej sofy, a mianowicie: oparcie i głębokość siedziska. Najbardziej komfortowe są sofy z poduszkami wykonanymi z kliku warstw pianek, dzięki którym idealnie dopasują się do naszego ciała. Ekskluzywne sofy posiadają regulację głębokości siedziska – najczęściej dokonuje się za pomocą podwójnych poduszek oparciowych i zagłówka. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujemy, sofę trzeba obejrzeć na żywo i przetestować w salonie meblowym, np. w Olta Concept Store.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read