Strona głównaPORADYPomoc domowa tylko dla wybranych? Sprawdź jak łatwo ją znaleźć i nie...

Pomoc domowa tylko dla wybranych? Sprawdź jak łatwo ją znaleźć i nie przepłacić

Dawniej zatrudnienie pomocy domowej było przywilejem najbogatszych. Jednak czasy się zmieniły – teraz każdy może skorzystać z takiej możliwości.

Regularne bądź okazjonalne korzystanie z usług pomocy domowej nie jest już wyszukanym luksusem – wystarczy przyjrzeć się cenom za takie usługi. Na przykład sprzątanie mieszkania we Wrocławiu kosztuje już od dziesięciu złotych za godzinę.

Zalety pomocy domowej

Zatrudnienie pomocy domowej ma niekwestionowane zalety, którym warto się przyjrzeć. Po pierwsze, nie musimy wykonywać niechcianych, uciążliwych obowiązków domowych, pozbywamy się więc nieprzyjemnego zadania. Po drugie, w ten sposób mamy gwarancję, że efektem jednego dnia pracy pomocy domowej będzie całe posprzątane mieszkanie. Jest też wysoce prawdopodobne, że będziemy zadowoleni z rezultatu. Ponadto w ten sposób kupujemy sobie dodatkowy czas, którego zawsze brakuje. Jeśli nie potrzebujemy pomocy w regularnym sprzątaniu, można też skorzystać z jednorazowego wsparcia, co jest bardzo wygodną opcją.

W grę wchodzi jednak nie tylko sprzątanie. Można poprosić o pomoc w praniu, prasowaniu i opiece nad dziećmi, a nawet w gotowaniu, zakupach czy pielęgnowaniu ogródka. Pomoc domowa wykonuje wszystkie te obowiązki, którymi nie może lub nie chce zająć się właściciel domu. Szczególnie przekazanie komuś opieki nad dziećmi czy zwierzętami może ułatwić życie każdemu z nas. Trzeba jednak pamiętać, że sami musimy zapewnić pomocy domowej wszystkie niezbędne środki.

Gdzie znajdziemy pomoc domową?

W znalezieniu odpowiedniej, doświadczonej pomocy domowej, z pracy której będziemy zadowoleni, może bardzo pomóc wypytanie bliskich. Jednak nie zawsze mamy znajomych korzystających z takich usług. Jeśli nie ma takiej możliwości, istnieją liczne portale internetowe, na których ogłaszają się osoby poszukujące dodatkowej pracy. Dzięki temu możemy zatrudnić kogoś, kogo oferta będzie nam odpowiadać – zarówno jeśli chodzi o cenę, jak i zakres obowiązków czy dyspozycyjność.

Pomoc domowa – jaka powinna być?

Szukając pomocy domowej, przede wszystkim musimy znaleźć kogoś, kto wzbudzi nasze zaufanie. Pomoc domowa pracuje zwykle bez nadzoru właściciela domu, więc musimy mieć pewność, że jesteśmy w stanie zostawić taką osobę samą. Musi być to osoba dyskretna – zwłaszcza pomoce domowe z długim doświadczeniem potrafią trzymać tajemnice domowych pieleszy swojego pracodawcy dla siebie. Oczywiście trzeba się upewnić, że wynajęta osoba swoje obowiązki wykonuje rzetelnie. Szukajmy też kogoś, kto mieszka w pobliżu, dzięki czemu nie będzie problemów z oczekiwaniem na przyjazd.

Mając duże mieszkanie, warto skorzystać z pomocy domowej, która ma wieloletnie doświadczenie i zajmuje się tym na pełen etat, a nie tylko dorywczo. Sami pracownicy często proponują kontakt z poprzednimi pracodawcami, dzięki czemu dowiemy się, jak skutecznie dana osoba zajmuje się domem.

Pomoc domowa może znacznie ułatwić codzienne życie. Warto jednak przyglądać się kandydatom bardzo uważnie, a w ostateczności zmienić pracownika, jeśli ten wybrany przez nas nie spełnia oczekiwań lub gdy rozmowy nie przynoszą rezultatu. Bez wątpienia warto spróbować takich usług – choćby po to, by sprawdzić, czy faktycznie możemy w ten sposób zyskać więcej czasu dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read