Strona głównaAGDIFA 2018: Amica prezentuje nowe chłodziarki do wina

IFA 2018: Amica prezentuje nowe chłodziarki do wina

Przechowywanie wina w stałej temperaturze, wilgotności i zaciemnieniu, to klucz do utrzymania jego idealnego, wysublimowanego smaku. Amica, największy polski producent dużego i małego AGD, doskonale zna ten przepis, dlatego podczas Międzynarodowej Wystawy Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD w Berlinie, wśród szerokiej oferty urządzeń, prezentuje winiarki – specjalne chłodziarki do przechowywania wina. Wybrane modele winiarek przedstawionych na targach IFA będą dostępne w sprzedaży także w Polsce.

Odwiedzający stoisko Amica mają okazję zapoznać się z bogatą ofertą produktów z portfolio Grupy. Wśród nich pojawiły się winiarki, czyli specjalistyczne chłodziarki do przechowywania i dojrzewania wina. Urządzenia, które obecnie cieszą się dużą popularnością np. we Francji i Wielkiej Brytanii, coraz częściej zwracają uwagę konsumentów z Polski. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Amica wprowadza wybrane modele do swojej oferty na kolejnych rynkach, w tym także krajowym, spodziewając się w najbliższym czasie dalszego wzrostu zainteresowania winiarkami wśród klientów indywidualnych.

– Amica konsekwentnie rozszerza portfolio swoich produktów, wpisując się nie tylko w potrzeby swoich najbardziej wymagających klientów, ale także w aktualne trendy. Winiarki to przykład kategorii sprzętu, która rozwija się szczególnie dynamicznie. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to jak odpowiednio przechowywać i serwować wino. Urządzając kuchnię, myślimy o jej funkcjonalności i wygodzie użytkowania, sięgając po najnowsze rozwiązania z oferty dostępnej na rynku. W naszej ocenie segment chłodziarek do wina będzie cieszył się w Polsce coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów indywidualnych. Stąd decyzja, żeby wykorzystać nasze doświadczenia ze sprzedaży tych produktów we Francji czy Wielkiej Brytanii i zaproponować nowe produkty także klientom w Polsce – mówi Magdalena Troczyńska, manager kategorii towary w Amica Handel i Marketing.

Zawsze optymalne warunki przechowywania

Chłodziarki do wina Amica wyposażone w Amica VinoOptima System™ gwarantują zawsze właściwe warunki przechowywania dla różnych rodzajów trunku. Dzięki strefom z elektroniczną regulacją temperatury, w urządzeniach mogą być przechowywane różne rodzaje win. Zdaniem ekspertów, wina białe w zależności od swojego rodzaju, powinny być przed podaniem schłodzone do temperatury 8-12°C, a czerwone – 10-18°C. Dzięki przyciemnianej szybie anty-UV i oświetleniu LED, które nie emituje niekorzystnego dla wina światła i ciepła, wino zachowa w chłodziarce smak, a butelki będą się elegancko prezentować. Urządzenie wyposażono także w system, który zadba o równomierną, optymalną wilgotność w jego wnętrzu. Jakość powietrza wewnątrz chłodziarek zapewnia natomiast aktywny filtr węglowy, blokujący zapachy, które mogłyby przeniknąć przez korek do wina.

Użyteczna elegancja

Na stoisku Amica zobaczyć można wysokiej jakości chłodziarki do wina: podblatowe, wolnostojące oraz do zabudowy, wpisujące się swoim designem w najnowsze trendy w dziedzinie wzornictwa. Zastosowany w chłodziarkach Amica ComfortUse System™ to stylowe i funkcjonalne rozwiązania, takie jak drewniane półki, które niwelują szkodliwe dla wina wibracje, dodając chłodziarce subtelnej wytworności poprzez połączenie elementów natury i technologii. Drzwi przestawne to wygoda zarówno dla osób prawo, jak i leworęcznych, a specjalna konstrukcja kompresora i wentylatora zapewnia cichą pracę urządzenia oraz spokój domowników, szczególnie ważny, gdy winiarka znajduje się w otwartej kuchni bądź salonie.

Nie tylko dla koneserów

– Nie trzeba być koneserem, by docenić subtelne różnice w bukiecie wina, dlatego Amica otwiera się nie tylko na nowe rynki, ale także sektory. Obecnie winiarki przestają być sprzętem kojarzonym wyłączne z wyposażeniem hoteli czy restauracji i trafiają do kuchni klientów indywidualnych. Nasze produkty ucieszą miłośników wina, którzy troszczą się o optymalne warunki przechowywania wysokiej jakości trunków i chcieliby zaserwować go swoim gościom z najwyższą starannością – podsumowuje Magdalena Troczyńska.

Wszyscy odwiedzający tegoroczne targi IFA mogą zapoznać się z winiarkami i innymi produktami Grupy Amica na stoisku nr 101 w hali 7.1b.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read