Strona głównaARANŻACJERolety na wymiar - gładkie czy z printami?

Rolety na wymiar – gładkie czy z printami?

Kupując rolety, warto pamiętać, że będą one pełnić funkcję nie tylko praktyczną, ale też w pewnym sensie dekoracyjną. W końcu w momencie, w którym zasłonimy okna, materiał, z którego wykonano rolety, będzie doskonale widoczny. Zamawiając rolety na wymiar, warto zdecydować się na wzór gładki czy z printami? Podpowiadamy!

Kiedy warto zamówić rolety szyte na wymiar?

Lubisz oryginalność i chcesz móc udekorować swoje mieszkanie mniej popularnym wzorem na roletach? A może posiadasz okna o nietypowym rozmiarze, do których ciężko dopasować gotowe rolety dostępne w sklepach? Jednym ze sposobów na zasłonięcie okien perfekcyjnie dopasowanym, estetycznym produktem, jest zdecydowanie się na rzymskie rolety szyte na wymiar. Złożenie zamówienia na takie rolety jest bardzo proste. Wystarczy, że zmierzysz swoje okna zgodnie z instrukcją umieszczoną na stronie firmy, z której usług zamierzasz skorzystać, a następnie uzyskane wymiary, wraz z informacją o wybranym wzorze, umieścisz w odpowiedniej sekcji podczas składania zamówienia.

kiedy-warto-zamowic-rolety-szyte-na-wymiar

Gładkie rolety – do jakich wnętrz będą pasować?

Ogromną zaletą gładkich rolet jest ich uniwersalność. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w minimalistycznie urządzonym wnętrzu, czy też lubisz otaczać się dużą liczbą wzorzystych przedmiotów i różnych dekoracji, gładki materiał będzie pasował do każdej aranżacji! Ważne jest natomiast dobranie odpowiedniego koloru, który nie będzie przytłaczał wnętrza. Dobrze jest mieć również świadomość, że od koloru rolet będzie zależała ilość światła, wpadającego do twojego wnętrza. Jeżeli więc zależy ci na tym, żeby dobrze wyciemnić pomieszczenie (a dodatkowo, żeby cienie sylwetek i mebli nie były widoczne z zewnątrz w momencie, w którym włączysz światło), wybierz ciemne kolory. Niekoniecznie czerń, która mogłaby przytłoczyć wnętrze, ale np. ciemny szary, bordowy, butelkowozielony, czekoladowy lub granatowy. Oczywiście możesz również postawić na klasyczną czerń. Zrób to jednak świadomie, po przeanalizowaniu, czy jej intensywność nie będzie nadmiernie kontrastowała z resztą wnętrza. Jeśli priorytetem jest zminimalizowanie blokowania dopływu światła, postaw na jasne kolory.

Wzorzyste materiały – kiedy się na nie zdecydować?

Podobają ci się printy i zastanawiasz się, czy będą one pasowały do twojego mieszkania? W przypadku wzorzystych rolet, dużo zależy od twoich umiejętności łączenia ze sobą różnych wzorów i kolorów. Jeżeli mieszkasz w stosunkowo minimalistycznym wnętrzu, w którym nie ma dużej liczby wzorzystych ozdób, to bez przeszkód możesz zdecydować się na dowolne printy. Jeżeli natomiast masz np. różne grafiki na ścianach, wzorzyste poduszki, barwny dywan lub inne, podobne ozdoby, to postaraj się dopasować wzór na roletach do wzorów, które masz już w swoim mieszkaniu. W przeciwnym wypadku uzyskasz chaotyczną, niespójną aranżację.

Oczywiście dużo zależy od printów, które chcesz mieć na swoich roletach na wymiar. Jeżeli podobają ci się drobne, subtelne wzory, to dopasowanie ich reszty aranżacji, nie powinno być problemem. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku dużych, wielobarwnych printów, przedstawiających np. egzotyczną faunę i florę. W przypadku wyrazistych wzorów, lepiej jest pozwolić im „grać pierwsze skrzypce,” czyli nie łączyć ich z innymi printami. Wyjątek stanowi sytuacja, w której chcemy umieścić taki sam (lub bardzo podobny) wzór na różnych przedmiotach. Ciekawym rozwiązaniem może być np. umieszczenie takich samych printów na roletach i ozdobnych poduszkach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read