Producenci stołów bilardowych starają się odpowiadać na rosnące potrzeby klientów. Swoje usługi dopasowują do potrzeb rynku – wykonują stoły w różnych rozmiarach, wzbogacają katalog o nowe wzory i poszerzają propozycje o kolejne modele. Aktualnie w ich ofertach pojawiają się nie tylko tradycyjne stoły bilardowe, ale i stoły składane oraz z blatem nakrywającym. Jaki stół kupić do domu, a jaki do biura?
Stół bilardowy z blatem – wielofunkcyjne rozwiązanie
Stoły do bilarda z blatem to produkty łączące w sobie funkcje stołu bilardowego i jadalnianego/biesiadnego. Ich płytę rozgrywającą zasłania się specjalnym blatem i w ten sposób przekształca go w „zwykły stół” do codziennego użytku. W zależności od rozmiaru przy stole może wygodnie usiąść od 10 do 14 osób. Stoły 2w1 mają lekko zmodyfikowaną konstrukcję. Konstrukcja dolna, znajdująca się tuż pod koroną, jest lekko cofnięta, by nie uderzać o deskę nogami.
Stół bilardowy do domu
Stół bilardowy zajmuje sporo miejsca, więc jego zakup należy bardzo dobrze przemyśleć. Nie powinien niczego zasłaniać, utrudniać dostępu do mebli ani sprawiać problemów w codziennym funkcjonowaniu. Ma zapewniać wspólną rodzinną rozrywkę i dobrą zabawę w gronie znajomych. Warto ustalić, gdzie stanie, na etapie projektowania wnętrza i oddzielić ten obszar od reszty. Jeżeli jednak ma dopełnić już istniejącą aranżację, trzeba dopasować rozwiązanie do aktualnych możliwości. Możesz wybierać spośród trzech opcji. Stół do bilarda występuje nie tylko w dobrze znanym wariancie klasycznym, ale też w wersji składanej i z blatem nakrywającym.
Klasyczny stół do bilarda możesz postawić w najbardziej reprezentatywnej części domu, czyli w salonie. Będzie zwracał na siebie uwagę, a gdy nadarzy się ku temu okazja, pozwoli rozegrać partyjkę. Jeśli w pokoju dziennym nie masz aż tak dużo miejsca, pomyśl nad ustawieniem go w gabinecie. Aczkolwiek gdy i ta opcja nie wchodzi w grę, np. ze względu na małe gabaryty pomieszczenia, zaadaptuj pod ten cel niewykorzystany stryszek. Jeżeli masz ku temu warunki, stwórz tam domowe centrum gier – wstaw piłkarzyki, stół do ping-ponga, powieś tablicę do gry w Darta.
Przy małej kubaturze czy trudnym zagospodarowaniu przestrzennym najlepiej sprawdzi się stół bilardowy składany albo nakrywany blatem. Stół składany idealnie nadaje się do okazjonalnego użytkowania – wystarczy go rozłożyć na czas gry, a po niej złożyć i schować. Natomiast stoły bilardowe z blatem nakrywającym sprawdzą się w jadalni. Na co dzień korzysta się z nich jak ze zwykłego stołu jadalnianego/biesiadnego, a gdy nadarzy się ku temu sposobność, odsłania płytę i rozgrywa mecz.
Stół bilardowy do biura
Do biura odpowiednie będą zarówno klasyczne stoły do bilarda, jak i stoły konferencyjne. Jeśli chcesz podkreślić prestiż firmy i nadać wnętrzu nieco ekskluzywnego charakteru, a masz dość miejsca w biurze, by wstawić kolejny mebel, zdecyduj się na klasyczny model. Za to stół konferencyjny będzie lepszym wyborem, gdy metraż ogranicza pole manewru. Nakryty blatem nie rzuca się w oczy. Stanowi dyskretne, nieoczywiste rozwiązanie, które zapewni chwilę oddechu od bieżących spraw. Przez większość czasu będzie pełnił funkcję tradycyjnego stołu konferencyjnego, przy którym omówisz sprawy biznesowe. W wolnej chwili natomiast zapewni relaksującą rozrywkę, która zintegruje zespół i zmniejszy dystans między tobą a potencjalnymi wspólnikami.
Fa-Bil – producent stołów do bilarda