Strona głównaARANŻACJEPrzydatne akcesoria do łazienki

Przydatne akcesoria do łazienki

Łazienka to nie tylko pomieszczenie użytkowe, ale również przestrzeń relaksu i odpoczynku. Aby takie miejsce było przyjazne i komfortowe, powinno zostać wyposażone w praktyczne akcesoria. Nie zaszkodzi, jeśli będą przy okazji także estetyczne.

Przeprowadzone kilka lat temu w Wielkiej Brytanii badania pokazały, że spędzamy bardzo dużo czasu w łazience i toalecie. Okazało się, że zabiera to nam aż w sumie 1,5 roku w ciągu całego naszego życia. Z tego ponad 6 miesięcy spędzamy w wannie lub pod prysznicem, 3 miesiące – w toalecie, a 62 dni suszymy się (źródło: http://buzz.gazeta.pl/buzz/1,163510,4848522.html). Skoro tak długo przebywamy w łazience, powinniśmy otoczyć się akcesoriami, które będą funkcjonalne, ale również będą pasowały do aranżacji pomieszczenia. Główna zasada w takim przypadku brzmi bowiem, że należy łączyć stronę praktyczną z estetyczną. Dziś nie ma już problemu, żeby znaleźć takie akcesoria nawet w sklepach internetowych (np. Bazylia.pl). Sprawdźmy zatem, co może nam się przydać w łazience.

Ręczniki i dywaniki

Dywaniki to nieodłączny element każdej przyjaznej łazienki. Nie można o nich zapomnieć. Najlepiej kupić dywanik puszysty i miękki, na którym można stanąć z przyjemnością gołą stopą. Do tego odpowiednio dobrana kolorystyka dywaników podkreśli wystrój i zbuduje klimat wnętrza.

Niezbędnymi akcesoriami są także ręczniki. Tutaj również najlepiej łączyć stronę użytkową z estetyką. Ręczniki powinny być odpowiedniej wielkości, muszą łatwo wchłaniać wilgoć ze skóry, a do tego powinny pasować kolorystycznie do otoczenia.

Kubki, mydelniczki, dozowniki

Żadna łazienka nie może obyć się bez różnego rodzaju kubków (np. na szczoteczki), mydelniczek oraz dozowników mydła i płynów. Najlepiej kupować te akcesoria w kompletach, żeby pasowały stylistycznie do siebie. Nie zapominajmy, że chociaż to małe elementy, to najczęściej są najlepiej widoczne po wejściu do łazienki. Powinny zatem podkreślać subtelnie stylistykę wnętrza, a jednocześnie być funkcjonalne.

Kosze i pojemniki łazienkowe

Kosze na brudną bieliznę to obowiązkowe wyposażenie łazienki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby były to wygodne akcesoria i jednocześnie eleganckie, wkomponowujące się w przestrzeń. Na rynku można znaleźć bardzo wiele wzorów i tworzyw, z których wykonane są kosze. Do tego przydają się różnego rodzaju pojemniki łazienkowe, do których można schować waciki, chusteczki, kosmetyki lub inne przedmioty.

Uchwyty i wieszaki

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o uchwytach i wieszakach. Najpowszechniejszym uchwytem jest oczywiście dedykowany papierowi toaletowemu, ale przecież w łazience nie może zabraknąć także wieszaków na ręczniki i bieliznę. Tego typu elementy zwykle są chromowane i metalowe. Wtedy wyglądają elegancko i przy okazji są trwałe.

Odpowiednio dobrane akcesoria są ważnym dodatkiem do łazienki i wręcz potrafią być przysłowiową kropką nad „i”, podkreślającą aranżację pomieszczenia. Warto zatem wybierać akcesoria w sposób przemyślany, nie zapominając również o ich trwałości.

Sprawdź akcesoria do łazienki na https://bazylia.pl/lazienka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read