Strona głównaDOMCzy drzwi aluminiowe to dobry wybór do domu jednorodzinnego?

Czy drzwi aluminiowe to dobry wybór do domu jednorodzinnego?

Na ogół drzwi aluminiowe wybierane są do budynków takich jak sklepy, galerie handlowe, hale przemysłowe czy biura. Teraz możemy kupować je również w wariantach przeznaczonych do domów jednorodzinnych. Czy to dobry wybór?

Aluminium to materiał o szerokim zastosowaniu w budownictwie. Teraz wykonuje się z niego również stolarkę do domów jednorodzinnych. Do dyspozycji posiadamy także różne drzwi aluminiowe, które możemy kupić jako przeszklone lub też z pełnymi skrzydłami.

Co warto wiedzieć o drzwiach aluminiowych?

Drzwi z aluminium przeznaczone jako drzwi wejściowe do budynku posiadają konstrukcję podobną do drzwi stalowych, W tym przypadku zamiast okładziny z blachy stalowej stosuje się okładzinę z cienkich płyt aluminiowych. Zastosowanie aluminium niesie wtedy ze sobą szereg dodatkowych korzyści dla użytkowników. Przede wszystkim drzwi aluminiowe są wysoce odporne na czynności zewnętrzne, w tym na zmiany temperatur, promieniowanie UV, na deszcz oraz na śnieg. Aluminium jest naturalnie odporne na korodowanie, więc nie pojawiają się na nim wykwity rdzy – nie ma przy tym potrzeby prowadzenia ich regularnej konserwacji!

Warto przy tym zaznaczyć, że drzwi aluminiowe nie są również podatne na wypaczenia, na przykład na krzywienie się, co często dotyczy drzwi drewnianych czy PCV. Dzięki temu mogą posłużyć na lata. Także drzwi aluminiowe są odpowiednio izolowane. Konstrukcja może być uzupełniona o styropian, piankę PUR lub też o wełnę mineralną, aby zapewnić odpowiedni poziom izolacji. Grubsze profile pozwalają wtedy na uzyskanie lepszej ochrony nie tylko przed ucieczką ciepła, ale również przed hałasem.

Drzwi aluminiowe – pasują do każdego domu!

Wielu inwestorów obawia się także, że drzwi aluminiowe nie będą pasowały do architektury domów jednorodzinnych. W rzeczywistości jednak doskonale komponują się zarówno z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi aranżacjami. Producenci oferują drzwi aluminiowe w wykończeniu w jednym kolorze, zgodnie z paletą RAL. Najbardziej popularne są szarości, brązy oraz bardziej intensywne kolory, na przykład czerwony. Także drzwi mogą być oklejone foliami, także tymi, które przypominają drewno naturalne. Więcej informacji na http://www.drzwi-pasywne.pl/seria/drzwi-na-zamowienie/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read