Strona głównaAGDPłyta gazowa bez płomieni - co wyróżnia ją na rynku?

Płyta gazowa bez płomieni – co wyróżnia ją na rynku?

Jeszcze do niedawna kuchenki elektryczne z piekarnikiem, były marzeniem wielu osób. Później na rynek weszły płyty indukcyjne, które szturmem podbiły serce wielu kobiet, ze względu na swój nowoczesny wygląd. Jednak wiążące się z ich posiadaniem opłaty za energię elektryczną, często okazywały się dużo wyższe, niż spodziewali się tego ich użytkownicy. Dlatego też dziś na rynku pojawiło się jeszcze nowsze rozwiązanie, a mianowicie płyta gazowa bez płomieni. Takie nowoczesne płyty gazowe łączą ze sobą świetny design oraz niższe rachunki za gaz.

Płyty gazowe bez płomieni: jak działają?

Być może zastanawiasz się w jaki sposób działa to nowoczesne rozwiązanie i czy sprawdzi się ono w twojej kuchni. A zatem jak działa płyta gazowa bez płomieni? Płomienie są niejako wbudowane pod płytą, dlatego też na zewnątrz nie są one w jakikolwiek sposób widoczne. Taki płomień ogrzewa konkretne pole grzewcze, na którym można postawić garnek czy też patelnię. Ze względu na to, iż nagrzane jest tylko konkretne pole, oszczędza się bardzo dużo gazu w skali roku. W standardowych kuchenkach gazowych, spora część płomieni ucieka poza garnek, ogrzewając niejako powietrze. To natomiast generuje straty. Na takiej kuchence znaleźć można dotykowe bądź też guzikowe panele służące do sterowania, które w każdej chwili można zablokować. To dodatkowe zabezpieczenie przed dziećmi, które interesują się takimi urządzeniami.

płyta gazowa bez płomieni jak działa

Działanie płyty gazowej bez płomieni jest niezwykle proste. Przy pomocy panelu załącza się wybrane pole grzewcze, kierując ciepło pod garnek czy też patelnię. Wiele płyt oprócz standardowego grzania, ma także dodatkowe opcje. Można przykładowo ustawić automatyczne wyłączenie się płyty po pewnym czasie, czy też utrzymywanie stałej temperatury na polu grzewczym. Przed zakupem przeanalizuj zatem, jakie dodatkowe funkcje mogłyby okazać się ci potrzebne.

Dlaczego warto zdecydować się na płytę gazową bez płomieni?

Jak już wcześniej dowiedziałeś się, płyty gazowe są bardzo oszczędne. Gaz jest kierowany bowiem konkretnie pod garnek bądź inne naczynie, nie rozchodząc się na boki. To natomiast w skali roku, może generować bardzo dużą oszczędność. Szacuje się, że taka płyta gazowa może dla ciebie zaoszczędzić nawet kilkanaście procent gazu w trakcie jej użytkowania.

Plusem korzystania z takiej płyty, jest również możliwość jej szybkiego czyszczenia i utrzymywania w należytej czystości. Tradycyjne kuchenki gazowe, mają mnóstwo wystających, bardzo małych elementów. Z pewnością nie raz borykałeś się z problemem doczyszczenia ich, co jednak wydaje się niemożliwe. Płyty gazowe można domyć w kilka chwil, a ich płaska powierzchnia zapobiega osadzaniu się poważniejszych zabrudzeń.

płyta gazowa bez płomieni dlaczego warto

Funkcje płyty gazowej bez płomieni także sprawiają, że opłaca ci się w nią zainwestować. Możliwość utrzymywania stałej temperatury punktu grzewczego czy też wyłączenie go po określonym czasie, daje zdecydowanie więcej możliwości. Szczególnie jeśli jakaś potrawa ma być gotowana określoną ilość czasu. Wówczas można bez zbędnego stresu ustawić konkretny czas, by nie zapomnieć o wcześniej wstawionym daniu.

Zalety płyty gazowej bez płomieni można wymieniać bez końca, zaciekawić cię może jednak konkretnie jedna. Płyty gazowe mają ukryte płomienie, a tym samym nie oddziałują bezpośrednio na garnki. W przypadku standardowej kuchenki gazowej, bardzo często garnki od spodu stają się osmalone, ich jakość także w miarę użytkowania gwałtownie spada. Jeśli korzystasz z płyty bez płomieni, możesz znacznie dłużej z nich korzystać, ponieważ nie niszczą się one aż tak bardzo.

Takie płyty bez płomieni są także nieocenione wszędzie tam, gdzie są dzieci. Być może zastanawiasz się nad bardziej optymalnym rozwiązaniem w kuchni, właśnie ze względu na swoją pociechę. Płyta bez płomieni jest praktycznie niemożliwa do włączenia przez dziecko. Oczywiście nagrzewa się, jednak umieszczona jest również na pewnej wysokości, a zatem dziecko ma utrudniony do niej dostęp. Jest znacznie mniejsze ryzyko tego, iż twoje dziecko mogłoby się nieumyślnie zranić taką właśnie płytą. Dowiedź się więcej o płytach gazowych bez płomieni z strony https://solgaz.eu/plyty-gazowe-bez-plomieni/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read