Strona głównaBUDOWADom z betonu komórkowego. Porady, z którymi warto się zapoznać

Dom z betonu komórkowego. Porady, z którymi warto się zapoznać

Ze względu na swoje właściwości beton komórkowy jest coraz częściej wykorzystywanym materiałem na budowach. Wszystko to z uwagi na fakt, że dzięki niemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, a także… czasu! Odpowiednia grubość, izolacja cieplna – z takimi właściwościami nawet nie warto dyskutować. Przekonaj się, co jeszcze powinieneś wiedzieć na temat betonu komórkowego, zanim zdecydujesz się na budowę domu!

Termoizolacja, czyli jak maksymalnie wykorzystać ten potencjał

Bloczki z betonu komórkowego cechują się znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi. Ze względu na to, że nie posiadają one szczelin powietrznych, znakomicie akumulują ciepło. Taki potencjał warto wykorzystać maksymalnie, dlatego też by temperatura nie uciekała przez spoiny, należy zastosować specjalną zaprawę. Troska o taką szczelność ścian to absolutna konieczność podczas budowy betonem komórkowym.

Narzędzia, o których musisz pamiętać

W przypadku budowy z betonu komórkowego wcale nie trzeba zaopatrywać się w kosztowne maszyny, choć nie zmienia to faktu, że z pewnością przyspieszyłyby one cały proces. Do narzędzi niezbędnych zaliczamy natomiast pacę do szlifowania, kielnię oraz prowadnicę.

Termoizolacja, czyli jak maksymalnie wykorzystać ten potencjał

Podstawy, podstawy i jeszcze raz podstawy!

Pierwsza warstwa bloczków to kwestia najważniejsza w przypadku budowy betonem komórkowym. Aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, należy wmurować ją na zaprawie cementowo-wapiennej, a potem zatroszczyć się o jej idealne wypoziomowanie. Jest to niezwykle istotne działanie, ponieważ wyrównanie tej powierzchni wpłynie na kolejne warstwy ułożonych bloczków. W tym wypadku nawet najdrobniejszy błąd może negatywnie wpłynąć na całokształt.

Izolacja akustyczna – w trosce o komfort każdego z domowników

Izolacja akustyczna to kolejny istotny parametr, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę. Dotyczy to oczywiście ścian działowych, które oddzielają pomieszczenia w mieszkaniu. Aby móc się cieszyć spokojem i komfortem wynikającym z odpowiedniego pochłaniania dźwięków, należy postawić na bloczki betonu komórkowego o wyższej gęstości. Pamiętaj, że akustyka ma ogromne znaczenie!

Beton komórkowy to doskonały materiał, który z pewnością wspomoże proces budowy. W trakcie prac warto jednak zwrócić uwagę na zabezpieczenie całej konstrukcji podczas przerw (szczególnie zimą!, a mianowicie okryć go od góry folią. Powodzenia!

Więcej informacji oraz ofertę znajdziesz pod adresem: http://termalica.pl/beton-komorkowy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read