Strona głównaNIERUCHOMOŚCIDlaczego warto zamieszkać w Krakowie?

Dlaczego warto zamieszkać w Krakowie?

Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców i powierzchnię, Kraków zajmuje drugie miejsce, zaraz za Warszawą. Chętnie odwiedzają go nie tylko turyści z Polski, ale też z różnych zakątków świata. Słynie z wyjątkowej i niepowtarzalnej atmosfery. Umiejętnie łączy tradycję z nowoczesnością. To dawna stolica, w której koronowano polskich królów. Zachwyca nie tylko turystów, ale też mieszkańców. Co roku jest jednym z chętniej wybieranych miast przez studentów.

Wspaniałe miejsce na wymarzoną karierę zawodową

Kraków ma jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w Polsce. Oscyluje na poziomie około 3%. Działają tu prężnie zarówno polskie, jak i międzynarodowe firmy. Dlatego decydując się na mieszkanie w Krakowie, masz dużą szansę na znalezienie wymarzonego miejsca pracy. Stolica Małopolski słynie nie tylko z turystyki, ale też usług i handlu na najwyższym poziomie. To właśnie tu mieści się siedziba Google, Shell i IBM. W Krakowie panują też idealne warunki do założenia i prowadzenia własnej działalności. Miasto wspiera przedsiębiorców. Jest to jeden z licznych powodów, dla których warto zamieszkać w Krakowie. Możesz wynająć lub kupić dom albo mieszkanie. Sprzedaż i wynajem na rynku pierwotnym i wtórnym nie zwalnia tempa. Świetną propozycją mogą być domy na sprzedaż Wilga. Budowane są przez renomowaną firmę deweloperską.

Magiczny Kraków

Najpiękniejsze polskie zabytki są tutaj dosłownie na wyciągnięcie dłoni. Podczas każdego spaceru możesz obcować z wielką historią. Oprócz Starego Miasta i dzielnicy Kazimierz, warto też zwrócić uwagę na Wawel, Sukiennice i Kościół Mariacki. Rynek Główny nigdy nie zasypia. Zawsze tętni życiem. Przy Rynku znajduje się m.in. słynna restauracja Wierzynek, Piwnica Pod Baranami i Jama Michalika. Jeśli lubisz cichą i intymną atmosferę, wybierz się do jednej z przytulnych kawiarenek.

Walory edukacyjne

Z pewnością stolica Małopolski jest jednym z największych polskich miast akademickich. Około ⅕ całej populacji stanowią właśnie studenci. Działa tutaj aż 23 uczelni wyższych, w tym Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska i Akademia Górniczo-Hutnicza. Słyną z wysokiej jakości nauczania. Miasto oferuje wyśmienitą infrastrukturę, która przyciąga studentów z całej Polski. Na krakowskich uczelniach studiują też osoby z Europy i z innych regionów świata. Znajduje się tu wiele pubów, klubów, kawiarni i dyskotek.

Miasto rekreacyjne

Atrakcje turystyczne w Krakowie nie ograniczają się tylko do zabytków znanych na całym świecie. Warto też zwrócić uwagę na bogatą infrastrukturę rekreacyjną i rozrywkową. Działa tu wiele wyśmienitych kawiarni, restauracji i pubów. Można też wybrać się do jednego z teatrów, kin, galerii lub muzeów. Na miłośników aktywnego trybu życia czekają kompleksy basenowe, kluby fitness, siłownie, ośrodki jazdy konnej i korty tenisowe. Oferta rekreacyjna obejmuje również boiska do paintballa, pola golfowe, ścianki wspinaczkowe. Znajdują się tu trasy narciarskie, szlaki piesze i rowerowe. Bez względu na to, jaki sport uprawiasz, masz w czym wybierać.

Jeśli lubisz odpoczywać na świeżym powietrzu, koniecznie wybierz się na Bulwary Wiślane, Błonie albo do jednego z wielu parków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read