Strona głównaARANŻACJEJak urządzić nowe mieszkanie pod wynajem?

Jak urządzić nowe mieszkanie pod wynajem?

Widząc nowe puste mieszkanie, często może ponieść nas fantazja, wyobrażamy sobie mieszkanie z własnych marzeń, i kupujemy ekscentryczne dodatki, aby tylko zrealizować własną wizję. Czy w przypadku urządzania nowego mieszkania pod wynajem jest to jednak dobre rozwiązanie?

Podstawy udanego remontu

Pamiętajmy, że mieszkanie pod wynajem jest inwestycją — Ma ono przynosić zyski, a nie być spełnieniem naszych projektanckich fantazji — od tego mamy własne mieszkanie. Z tego powodu planując wystrój, czasem trzeba się szczerze się zastanowić czy dany element wystroju, spodobałby się nie nam, a potencjalnemu najemcy. Ponadto należy pamiętać, że więcej nie zawsze znaczy lepiej, szczególnie w projektowaniu mieszkań, gdzie wśród najnowszych trendów króluje minimalizm. Więcej środków włożone w zakup wyposażenie mieszkania nie zawsze oznacza większe zyski. Nie oznacza to, że należy ciąć koszty na każdym kroku, inwestując w niskiej jakości meble, ale należy wyznaczyć sobie rozsądny i wyważony budżet, a potem rzecz jeszcze trudniejsza — należy się tego budżetu trzymać.

Projektowanie uniwersalnego mieszkania

Aby zaprojektować mieszkanie, które nie ma problemu ze znalezieniem najemcy należy samemu wcielić się w tego najemcę. Przy projektowaniu zadajmy sobie pytanie- „kto będzie chciał wynająć to mieszkanie?, Jaki takie osoby mają gust?, czego potrzebują w mieszkaniu?” Odpowiadając sobie na to pytanie okazuje się, że nasze mieszkanie jest najczęściej głównie przeznaczone dla dosyć szerokiej grupy, na przykład: studenci, młode pary, turyści. Jakie upodobania odnośnie wystroju mają te grupy społeczne?

Kto wie!

Mówimy tutaj o szerokich grupach których wszyscy członkowie nie będą najprawdopodobniej preferowali żywych kolorów na ścianach, albo akurat tej jednej fototapety, która nam się spodobała. Projektując mieszkanie pod wynajem musimy projektować je uniwersalnie, tak aby odpowiadało jak największej ilości osób, a nie pojedynczym potencjalnym klientom z niestandardowymi preferencjami.

W praktyce oznacza to używanie sprawdzonych rozwiązań i dbanie o to, co zadowoli w naszym mieszkaniu wszystkich – czystość. Poza tym warto zdecydować się na funkcjonalne elementy wystroju, na przykład: wygodne łóżko zamiast rozkładanej kanapy, albo duży zlew i “bezpieczne” wnętrze w aspekcie estetyki – Warto postawić na białe ściany bądź jasne szarości, przy tym zachowując umiar w umiarze – chcemy aby nasze mieszkanie wyglądało czysto, minimalistycznie, ale nie szpitalnie. Pamiętajmy że nasz najemca, aby był zadowolony musi się poczuć jak w domu.

Szukasz mieszkania w pobliżu Trójmiasta? Sprawdź ofertę Orlex.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read