Strona głównaNIERUCHOMOŚCILuksusowe apartamenty w Polsce - najlepsze lokalizacje

Luksusowe apartamenty w Polsce – najlepsze lokalizacje

Luksusowy apartament – dlaczego lokalizacja jest ważna?

Czynników wyróżniających luksusowe apartamenty na rynku nieruchomości jest wiele. Który z nich stanowi jednak zdecydowany priorytet w wyborach inwestorów? Z pewnością jest to lokalizacja nieruchomości, która w zależności od potrzeb nabywcy, będzie zaspokajała jego wyobrażenia o idealnym położeniu inwestycji. Dlaczego jednak to właśnie lokalizacja jest tak ważna? Gdzie szukać najlepszych miejsc do zakupu luksusowych apartamentów w Polsce? Czym się kierować planując przedsięwzięcie opiewające nierzadko na miliony złotych?

Co tak naprawdę sprawia, że nieruchomość, szczególnie ta z segmentu premium, budzi zainteresowanie wśród inwestorów? Najczęściej jest to wypadkowa kilku czynników, do których należą standard budynku, nieszablonowy projekt architektoniczny oraz lokalizacja nieruchomości. Dlaczego to jednak ta ostatnia jest tak ważna? Żaden inwestor nie kupi luksusowego apartamentu o najwyższym standardzie i niespotykanym designie, który zlokalizowany jest w miejscu zupełnie nieatrakcyjnym inwestycyjnie. Nic więc dziwnego, że deweloperzy specjalizujący się we wznoszeniu luksusowych apartamentowców, wybierają na swoje przedsięwzięcia dobrze przemyślane lokalizacje.

Kolejny czynnik determinujący fakt, jak istotne na rynku nieruchomości luksusowych jest ich położenie, to prestiż lokalizacji. Istnieją w Polsce takie miejsca, które szczególnie upodobali sobie inwestorzy. Należą do nich przede wszystkim te przestrzenie, które gwarantują niedostępne dla innych widoki z okien, najlepszą komunikację z ofertą biznesową i kulturalną miasta, sąsiedztwo prestiżowych inwestycji, a często również wyjątkowe, historyczne tło nieruchomości. Wszystkie te aspekty mają się składać na prestiż, unikalność i ekskluzywność luksusowych apartamentów, jaką gwarantuje inwestorowi ich lokalizacja.

Wrocław, Gdynia, a może Zakopane – gdzie szukać luksusu?

To, czy nabywca luksusowego apartamentu zdecyduje się na zakup nieruchomości nad Morzem Bałtyckim, u podnóża Tatr, czy w centrum Wrocławia, zależy oczywiście od jego priorytetów i przeznaczenia lokalu. Apartamentowce zlokalizowane w kurortach nadmorskich lub górskich najczęściej oferują świetne warunki do wypoczynku, bądź stanowią idealny przedmiot inwestycji. W Polsce wiele takich przedsięwzięć, których ceny przekraczają 20 tys. zł za metr kwadratowy znajduje się W Gdyni, Sopocie, Gdańsku, a także w Zakopanem. Coraz więcej inwestycji klasy premium powstaje w okolicach mazurskich jezior, np. w Mikołajkach czy w Giżycku. Wszystkie te nieruchomości wykorzystują wyjątkowe walory przyrodnicze, które pozwalają zamożnym nabywcom odpocząć od zgiełku dużych miast lub stanowią doskonałą formę inwestycji w luksusowe apartamenty na wynajem.

Jedną z najczęściej wybieranych lokalizacji przez inwestorów poszukujących luksusowego apartamentu, są oczywiście centra metropolii. Związane jest to przede wszystkim z bliskością oferty biznesowej, siedzib największych przedsiębiorstw oraz wszelkich atrakcji, które ma do zaoferowania duże miasto. Wiele luksusowych inwestycji powstaje obecnie we Wrocławiu. Są to zarówno apartamentowce, jak również nieruchomości łączące powierzchnie usługowe z mieszkalnymi. Stolica Dolnego Śląska prężnie rozwija się pod kątem inwestycyjnym, zarówno w ramach polskiego, jak i zagranicznego kapitału. Nic więc dziwnego, że to właśnie Wrocław znajduje się w polu zainteresowania wielu osób poszukujących nieruchomości klasy premium. Nowe inwestycje luksusowe można zaobserwować również na terenie Krakowa, którego oferta biznesowa oraz kulturalna dla niektórych inwestorów pozostaje nie do przecenienia.

Luksusowe apartamenty w Warszawie – dlaczego warto?

Na szczególną uwagę wśród nabywców luksusowych apartamentów zasługuje oczywiście Warszawa. Stolica oferuje obecnie największe szanse na rozwój biznesu i gwarantuje ułatwiony dostęp do instytucji kulturalnych. To właśnie Warszawa stanowi coraz częściej cel inwestycyjny przedsiębiorców z zagranicy, a wiele stołecznych luksusowych apartamentów jest nabywanych właśnie przez nich. Zakup nieruchomości z segmentu premium, która zlokalizowana jest w centrum Warszawy, może być także przedmiotem przedsięwzięcia polegającego na długoterminowym wynajmie lokalu dla najbardziej wymagających najemców. Takie położenie luksusowego apartamentu gwarantuje możliwość pobierania bardzo wysokich opłat czynszowych.

W kategorii nieruchomości luksusowych Warszawa ma do zaoferowania naprawdę wiele. Od apartamentów w wielopiętrowych drapaczach chmur, przez lokale w ciekawych konstrukcjach z metalu i szkła, po absolutnie wyjątkowe apartamenty w odrestaurowanych kamienicach, takie jak www.foksal1315.com. Rynek warszawskich nieruchomości jest w stanie sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających inwestorów będących koneserami luksusowych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read