Strona głównaPORADYListwy ścienne oraz sufitowe to idealne wykończenie

Listwy ścienne oraz sufitowe to idealne wykończenie

Wykańczanie mieszkania to zajęcie męczące, ale również sprawiające wiele satysfakcji jego właścicielowi. Odpowiednio dobrane elementy stylizacji sprawiają, że dom otrzymuje specyficzny charakter, dzięki któremu można się w nim czuć dobrze. Każde wnętrze potrzebuje jednak innych rodzajów dekoracji. Warto więc zapoznać się z ich podstawową ofertą i wybrać te, które wydają się być najlepiej dopasowane do potrzeb osoby, która planuje remont. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej powszechnych, w ostatnim czasie, produktów są listwy ścienne i sufitowe. Ich zastosowanie pozwala na stworzenie przyjaznego klimatu w, nawet najbardziej surowym, mieszkaniu. Wnętrze urządzone przy ich użyciu staje się bardziej komfortowe i sprawia wrażenie cieplejszego. W tym artykule przedstawione zostaną zalety takiego rozwiązania i podstawowe możliwości jego wykorzystania. Może to być również inspiracja dla niezdecydowanych osób, poszukujących pomysłu na wykończenie domu.

Do czego przydatne są listwy?

Listwy ścienne to niewątpliwa ozdoba każdego wnętrza. Jest to również element popularny w nowoczesnych domach, którego celem jest nadanie odpowiedniego charakteru i stworzenie unikalnego klimatu. Dostępne są różne rodzaje i kolory takich artykułów, z czego najpopularniejszym jest gładki i biały wzór, mający uniwersalne zastosowanie. Tego typu rozwiązanie nadaje się do zamocowania w pokojach sypialnych i dziennych. Z całą pewnością, listwy stanowią taki element aranżacyjny, który może całkowicie odmienić wystrój. Dają również poczucie komfortu i przyjaznego charakteru, którego może czasami brakować.

Drugim rodzaje listw, jakie często są wybierane w najróżniejszych sklepach budowlanych, są listwy sufitowe. Świetnie nadają się do zasłonięcie miejsca łączenia ściany z sufitem, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się mieć odmieniony kształt. Taki element dekoracji stosowany jest zarówno w pokojach dziennych, jak i użytkowych, takich jak łazienka, czy tez kuchnia. Są one odporne na wilgoć i powstawanie grzyba, dzięki czemu nie trzeba się martwić o stan tego rodzaju pomieszczeń. Zapobiegają również zabrudzeniom, powstającym bardzo często między ścianą a sufitem, na skutek nadmiernej ilości wilgoci, kurzu, czy też dymu papierosowego.

Różne możliwości, świetny efekt

Opisywane produkty to nie tylko proste rozwiązanie, ale również niesamowity efekt dekoracyjny. Ważnym aspektem jest tutaj różnorodność rodzajów listw. Jak wspomniano powyżej, najbardziej popularne są proste, białe elementy, mające uniwersalne zastosowanie w każdym wnętrzu. Dostępne są jednak najróżniejsze wzory, które można indywidualnie dobrać do własnych preferencji. Różnią się one nie tylko wielkością, ale też i kształtem, co umożliwia odpowiednie dopasowanie. Najczęściej wybór jest miedzy płaskimi, a zaokrąglonymi, czy też falowanymi. Rozmiary natomiast warto określić w odniesieniu do wielkości pomieszczenia i wysokości ściany, na której montowane mają być listwy ścienne.

W przypadku sufitu jest już znacznie prościej. Odpowiednie dekoracje nie mogą jednak nazbyt wtopić się w szczelinę między ścianą, a sufitem, ale również nie powinny przytłaczać. Wybór tego rodzaju dekoracji może być również połączony z dodatkowymi ozdobami, takimi jak na przykład światełka LED zamontowane pod samym stropem. Dobór koloru jest tutaj uzależniony przede wszystkim od koloru farb, zastosowanych do pomalowania sufitu. Listwy sufitowe powinny więc być jak najbardziej dopasowane do istniejącego już charakteru wnętrza.

Materiał na listwę

Obecnie listwy ścienne i sufitowe wykonuje się najczęściej z poliuretanu, bądź też styropianu. Są to bardzo lekkie materiały, dzięki którym można mieć 100% pewności, że ozdoby nie będą ciążyły i nie odpadną od powierzchni, na której je przymocowano. Spotyka się również drewniane ozdoby, które bardziej nadają się jednak do tradycyjnej zabudowy, w której dekoracje tego typu podkreślają styl wnętrza. Są one odporne na uderzenia, ale również i znacznie cięższe od tych najpopularniejszych. Wybór materiału powinien być już jednak indywidualnie dopasowany do każdego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read