Strona głównaNIERUCHOMOŚCIMieszkania w Gdańsku – ile za nie zapłacimy?

Mieszkania w Gdańsku – ile za nie zapłacimy?

Średnia cena za mieszkanie w Gdańsku wynosi więcej niż w Warszawie. Które dzielnice mieszkaniowe w Gdańsku są najdroższe, a gdzie lokal można kupić nawet o połowę taniej?

Ceny mieszkań w całej Polsce poszły ostatnio w górę. Tendencja ta nie pominęła również trójmiejskiego rynku nieruchomości – aktualnie koszt zakupu własnego lokum w Gdańsku to nawet około 7000-9000 złotych za metr.

Oczywiście, do wyboru mamy zarówno dzielnice, gdzie koszty są niższe od średniej, jak również i takie, gdzie za własne mieszkanie zapłacimy o wiele więcej niż w innych rejonach miasta. Raport opublikowany niedawno przez Narodowy Bank Polski odpowiada na pytanie, które dzielnice mieszkaniowe w Trójmieście, w tym także w Gdańsku, są najdroższe, a gdzie będziemy mogli zapłacić za „M” mniej niż w innych.

Największą zapłatę otrzyma od klienta ten deweloper w Gdańsku, który wybuduje mieszkania w dzielnicy Jelitkowo – to właśnie tam za własną nieruchomość trzeba uiścić sumę nawet 13800 złotych za metr kwadratowy. Najtańszą dzielnicą Gdańska są z kolei Karczemki, gdzie za lokal można zapłacić nawet około 5400 złotych za jeden metr kwadratowy. Jak widać, różnica jest całkiem spora i wynosi ponad 8000 złotych. Dość dużo zapłacimy także za mieszkanie w gdańskich dzielnicach położonych wzdłuż linii kolejki SKM, a także w Gdyni i w Sopocie przy tej linii oraz w centrach tych właśnie miast.

Tak wysokie ceny w poszczególnych dzielnicach Trójmiasta dyktowane są przede wszystkim bardzo dobrą lokalizacją, a tym samym większym zainteresowaniem wśród inwestorów, którzy kupują lokale głównie na wynajem. Kupujący dla siebie decydują się częściej na tańsze dzielnice, gdzie za własne mieszkanie można zapłacić mniej. Takie nieruchomości są też rzadziej przeznaczane na wynajem turystyczny – częściej wynajmują je rodziny, studenci, pracownicy. Z ofertą nowych apartamentów w Gdańsku można się zapoznać na https://riverfront.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read