Strona głównaPORADYMaterace ortopedyczne - sposób na poranne bóle pleców i nie tylko

Materace ortopedyczne – sposób na poranne bóle pleców i nie tylko

Każdego poranka czujesz się niewyspany, a Twój kark i biodra potrzebują chwili, aby dojść do siebie? Być może problem leży w materacu, na którym sypiasz. Poznaj zalety materacy ortopedycznych i przekonaj się, jak wiele dobrego może dla Ciebie zrobić odpowiednie podłoże snu.

Noc to czas na regenerację naszego organizmu. Po całym dniu ciało i umysł wymagają odpoczynku. Nie ma nic przyjemniejszego, a zarazem zdrowszego niż przespana noc, po której budzimy się pełni energii i w świetnym humorze. Czasami, z uwagi na naszej dolegliwości trudno jednak ten stan osiągnąć. Rozwiązaniem naszych problemów może się okazać odpowiednio dobrany materac rehabilitacyjny.

Dla kogo jest przeznaczony materac ortopedyczny?

Materace ortopedyczne to produkty najwyższej jakości, służące naszemu i zdrowiu i wyjątkowemu komfortowi, więc mogą okazać się optymalnym rozwiązaniem dla każdego z nas. Szczególnej wygody podczas snu potrzebują jednak zwłaszcza osoby, które borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi. Wyjątkowy pod tym względem jest również okres rehabilitacji (np. pooperacyjnej) – wówczas nasz organizm może wysyłać nam sygnały o konieczności zmiany materaca. Rekonwalescencja to zazwyczaj również moment, kiedy zdecydowanie częściej przebywamy w łóżku, dlatego szczególnie ważne jest zapewnienie sobie najwyższego komfortu. Materac ortopedyczny warto wziąć pod uwagę także, jeśli planujemy ciążę, ponieważ w tym czasie kobiety często uskarżają się na bóle kręgosłupa, trudności w znalezieniu odpowiedniej pozycji podczas snu. Ciało poddawane jest wtedy przeciążeniom, które negatywnie odbijają się na samopoczuciu. Jeśli wykonujemy ciężką fizyczną pracę bądź intensywnie ćwiczymy, a więc zwiększamy ryzyko powstania kontuzji i dolegliwości bólowych- materac rehabilitacyjny może okazać się bardzo dobrym pomysłem. Ten model materaca sprawdzi się także u osób, mających problemy krążeniowe, ponieważ ułatwia sprawny przepływ krwi.

Materac rehabilitacyjny, czyli jak poprawić swoje zdrowie podczas snu

Jeśli mimo przespania odpowiedniej ilości czasu rano budzimy się w kiepskiej kondycji, czujemy się zmęczeni lub obolali, może to być wskazówka, że materac, na którym śpimy, jest niedostosowany do naszych potrzeb. Warto wtedy rozważyć kupno nowego modelu. Materace rehabilitacyjne są zaprojektowane tak, by całe ciało było równomiernie podparte, a kręgosłup odciążony. Idealnie odpowiada na potrzeby naszego ciała, dopasowując się do jego naturalnych krzywizn. Dodatkowo materac ortopedyczny zmniejsza ryzyko powstania odleżyn, u osób leżących przez większą część doby. Jest to również produkt, wykonany z materiałów, które pozwalają na swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu ryzyko rozwoju drobnoustrojów jest zdecydowanie niższe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read