Strona głównaNIERUCHOMOŚCIMieszkanie w stanie deweloperskim czy wykończenie pod klucz?

Mieszkanie w stanie deweloperskim czy wykończenie pod klucz?

Zdecydowana większość nowych mieszkań sprzedawanych w Polsce jest w stanie deweloperskim, co oznacza, że konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych prac wykończeniowych. Nie będą one potrzebne wtedy, gdy wybierzemy lokal wykończony pod klucz.

Szacuje się, że około 15 procent nowych mieszkań w Polsce sprzedawanych jest w stanie wykończonym pod klucz. Większość to lokale w stanie deweloperskim, które przed przeprowadzką trzeba będzie dodatkowo wykończyć.

Stan deweloperski – taniej, ale z kłopotami

Mieszkanie w stanie deweloperskim nie jest jeszcze w pełni wykończone. Konieczne jest przeprowadzenie szeregu dodatkowych prac, w tym między innymi wykonanie podłóg, malowanie ścian, kompleksowe przygotowanie łazienki, a nawet montaż drzwi wewnętrznych. Prace te mogą być wykonane samodzielnie przez klienta, ale mogą być również zlecone firmom wykończeniowym. Tutaj często zaczynają się schody, ponieważ nie wszystkie prace można wykonać we własnym zakresie, a znalezienie dobrej ekipy nierzadko graniczy z cudem.Gdy nie chcemy przygotowywać się na wielomiesięczne prace wykończeniowe, warto wybrać wykończenie pod klucz. Więcej o takiej ofercie przeczytacie na https://ronson.pl/wykonczenia/

Wykończenie pod klucz – wygodna alternatywa dla stanu deweloperskiego

Wybierając mieszkanie, które jest wykończone pod klucz, naszym jednym zadaniem będzie wybranie odpowiadających nam materiałów z katalogu dewelopera. Następnie lokal jest wykańczany zgodnie z naszymi oczekiwaniami – prace prowadzi ekipa współpracująca z deweloperem. Stan pod klucz to przede wszystkim komfort – mieszkanie jest gotowe do przeprowadzki bez samodzielnych prac wykończeniowych prowadzonych we własnym zakresie i bez poszukiwania ekipy. Czas oczekiwania na odbiór to zwykle 2-3 miesiące. Dodatkowo, koszty wykończenia można skredytować, co dla wielu osób jest dodatkowym plusem. Koszt wykończenia mieszkania pod klucz to zwykle od około 450 do ponad 1000 złotych za metr kwadratowy nieruchomości w zależności od pakietu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read