Strona głównaNIERUCHOMOŚCINajatrakcyjniejsze dzielnice Gdyni – gdzie warto zamieszkać?

Najatrakcyjniejsze dzielnice Gdyni – gdzie warto zamieszkać?

Gdynia jest miastem, gdzie nie brakuje wielu terenów zielonych. Ma liczne atuty, które czynią z niej miejsce godne rozważenia przy poszukiwaniu mieszkania

W której z ponad 20 dzielnic warto zamieszkać? Na to pytanie można odpowiedzieć na podstawie rankingu przygotowanego przez serwis ogłoszeniowy Otodom.

Najbezpieczniejsze dzielnice w mieście

W ankiecie przeprowadzanej w 2016 roku gdynianie, pod względem bezpieczeństwa, najlepiej ocenili takie dzielnice jak: Karwiny, Witomino-Leśniczówkę, Mały Kack, Dąbrowę i Chwarzno-Wiczlino. W tej ostatniej lokalizacji znajdują się nowe mieszkania w Gdyni budowane przez dewelopera – firmę Hossa. Respondenci podkreślali, że w tych dzielnicach nie obawiają się wyjść po zmroku z domu i wracać do mieszkania nawet w środku nocy.

Warto podkreślić przy tym, że Gdynia ma wysoką notę na tle innych polskich miast pod względem ogólnego poziomu bezpieczeństwa. Najbezpieczniej czują się zaś mieszkańcy Rzeszowa.

Przyjazne sąsiedztwo

W tym samym badaniu respondenci zostali zapytani również o to, czy ludzie mieszkający w ich okolicy są kulturalni i uprzejmi. W kategorii przyjazności zwyciężyła wspominana już dzielnica Chwarzno‑Wiczlino, która zdobyła notę 5,76 na 7 możliwych punktów. Dlatego jeśli ktoś szuka mieszkania od dewelopera w Gdyni i zależy mu na miłych sąsiadach, powinien zastanowić się nad tą lokalizacją. Tym bardziej, że właśnie tam powstają nowe mieszkania w Gdyni, a sama dzielnica oceniana jest też bardzo wysoko (6,6/7) pod kątem zieleni miejskiej. Świetnie w tej kategorii wypadła też dzielnica Witomino-Leśniczówka.

Atutem Chwarzna‑Wiczlina jest też wysoki poziom czystości. Ma on niebagatelne znaczenie dla tych osób, które szukają mieszkania od dewelopera w Gdyni i chcą kupić lokum w zadbanej dzielnicy.

Jeśli zaś kupującym nowe mieszkania w Gdyni zależy na widoku na Zatokę Gdańską, dobrym wyborem może się okazać Śródmieście, które w różnych kategoriach oceniane jest na ponad 5 punktów na 7 możliwych. To również jedna z ciekawszych lokalizacji w tym mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read