Domy drewniane szkieletowe są wciąż mało popularne na rynku budowlanym. Niestety za ten fakt odpowiada wiele mitów narosłych wokół tej formy budownictwa. Jak się jednak okazuje, rzeczywistość jest zupełnie inna.
Wystarczy kilka miesięcy, aby zamieszkać w swoim wymarzonym domu!
Domy drewniane szkieletowe buduje się szybko i bez względu na pogodę. Nie ma więc obaw, że gorsze warunki atmosferyczne pokrzyżują plany. Jedynie fundamenty muszą zostać położone w cieplejszych miesiącach. To są jednak jedyne mokre prace, które wiążą się ze stawianiem takich domków.
Na plac budowy przywożone są gotowe konstrukcje drewniane i składa się je na miejscu. Klient ma możliwość skorzystania z wielu ciekawych projektów i dostosowania ich do swoich potrzeb.
Lekkie, trwałe i eleganckie – wysmakowane w każdym calu!
Ściany domu szkieletowego są cieńsze, dlatego oszczędza się dobrych kilka metrów powierzchni użytkowej! Co więcej, dzięki temu można łatwo dobudować kolejną ścianę, czy ją przesunąć. Innowacyjne technologie i dobrej jakości komponenty sprawiają, że ściany są bardzo trwałe.
Nie można odmówić im także wysokiego poziomu szczelności i dobrej akustyki. Jest to możliwe dzięki użyciu najwyższe jakości materiałów wiatro i paroizolacyjnych. Oczywiście za stuprocentową szczelność i trwałość budynku odpowiada też człowiek. Budową domu musi zająć się profesjonalna firma mająca doświadczenie w stawianiu takich konstrukcji drewnianych. Umiejętności połączone z wysoką technologią i dbałość o najmniejszy szczegół przynoszą pożądane efekty. Wystarczy zerknąć na stronę jednej z wiodących firm budowlanych: https://www.nardoshouse.com, aby upewnić się, że nowoczesne i komfortowe domy szkieletowe to fakt!
Domy z drewna nie tylko przytulne, ale też energooszczędne? Oczywiście, że tak!
Oprócz tego, że domy z drewna są wygodne i eleganckie, to także mogą być ekologiczne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie budownictwo spełniało wszelkie wymogi energooszczędności. Do budowy używa się paroprzepuszczalnych folii, odprowadzających wilgoć na zewnątrz budynku. Dzięki temu wskaźnik przepuszczalności ciepła jest optymalny. Również i wewnątrz budynków stosuje się szczelną izolację. Jest to wysokiej jakości folia, która zapobiega przenikaniu w głąb budynku wilgoci z wnętrza domu.
Domy drewniane szkieletowe ociepla się wełną mineralną bądź kamienną o wysokim stopniu grubości. Dużą uwagę zwraca się również na szyby, które mają zazwyczaj trzy warstwy! Aby zachować jeszcze więcej ciepła w domu, rezygnuje się z okien usytuowanych na północ.
To tylko kilka z wielu pozytywnych cech domów drewnianych. Na pewno są to budynki nowoczesne, ekonomiczne, przytulne i szybkie w realizacji. Budowa nie nadwyręża zanadto portfela, a wydane środki po części zwracają się dzięki energooszczędności.